Postupová cesta sa opäť komplikuje, doma treba vyhrať dve stretnutia

0 6

Podobne ako v osemfinálovej fáze play-off II. hokejovej ligy sa aj vo štvrťfinále postupová cesta hokejistov MŠK Púchov komplikuje. Po dvojzápasovej domácej „otočke“ série s Budapešťou sa im do cesty postavilo „béčko“ Liptovského Mikuláša. To na začiatku sezóny šokovalo neskoršieho víťaza východnej skupiny a jedného z favoritov celej súťaže Humenné, keď mu pripravilo jednu z dvoch prehier v sezóne po výsledku 5:4. Rovnakým pomerom sa mu podarilo v prvom štvrťfinálovom zápase zdolať aj Púchov.

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ B – PÚCHOV 5:4 (2:1, 3:1, 0:2)
Góly: 2. I. Oško – 1:0, 6. M. Oravec – 2:0, 11. L. Říha – 2:1, 21. T. Koniar – 3:1, 28. M. Pawelski – 4:1, 30. J. Pavlovič – 5:1, 35. L. Říha – 5:2, 49. J. Pšurný – 5:3, 51. D. Madový – 5:4. Pred 150 divákmi rozhodovali D. Lesay – A. Rehák, M. Gajdošík.

Púchovskí hokejisti ako víťazi základnej časti cestovali na Liptov v pozícii favorita, keďže „béčko“ extraligového Liptovského Mikuláša skončilo vo východnej skupine štvrté. V osemfinále si obe mužstvá zmerali sily so zahraničnými súpermi a obe potrebovali na postup tri zápasy – Liptovský Mikuláš prešiel cez poľský Sanok a Púchov cez Budapešť.

Púchovský tréner Okuliar postrádal najlepšie strieľajúceho obrancu súťaže Mikuša, k dispozícii mal dvojicu dorastencov Hudíka so Smolkom. Hosťom absolútne nevyšiel úvod stretnutia, keď v šiestej minúte prehrávali 0:2. Už po 109 sekundách hry prekonal Kučíka svojím vôbec prvým gólom v sezóne Oško a v polovici 6. min. sa presadil aj ďalší sviatočný strelec Oravec, pre ktorého to bol druhý presný zásah v tomto ročníku.

Vzápätí si sadol na trestnú lavicu domáci Javorka a hoci Púchovčania presilovú hru nevyužili, krátko po nej znižoval na 2:1 Říha. V prvej tretine mali hostia výraznú streleckú prevahu vyjadrenú pomerom 17:5, ale na vyrovnanie sa im nepodarilo zužitkovať ani jednu z dvoch presiloviek.

V druhej tretine strelecká prevaha Púchova pokračovala, ale góly strieľali domáci. Už po 58 sekundách Koniar gólom na 3:1 vyhnal Kučíka na striedačku a do brány sa postavil Baštuga. Ten sa najprv prizeral, ako jeho spoluhráči nedokázali využiť dve početné výhody v krátkom slede a v 28. min. inkasoval z hokejky Pawelského – 4:1.

Púchovskí hokejisti znervózneli – najprv sa za bránenie v hre nechal vylúčiť Furo a krátko po ňom za seknutie aj Kvocera. Ten sa na ľad už navrátil, keďže mu rozhodcovia udelili aj vyšší trest a domáci hokejisti pridali ešte jeden trest v podobe gólu, keď početnú výhodu o dvoch hráčov využil Pavlovič – 5:1. V 35. min. sa druhý raz v zápase presadil Říha, pre ktorého to bol už šiesty presný zásah vo štvrtom zápase po príchode do Púchova.

V tretej tretine Púchovčania vrhli všetky sily do útoku, ešte viac zvýraznili svoju streleckú prevahu, keď na brankára Melnu vyslali ďalších osemnásť striel, lenže cestu za jeho chrbát si našli iba dve. Najprv ho v 48. min. prekonal Pšurný a po necelých troch minútach sa zápas podarilo zdramatizovať Madovému. Vzápätí dostal Púchov šancu na vyrovnanie pri vylúčení Martínka, ale hosťom nebolo súdené v tomto zápase využiť presilovú hru, hoci v základnej časti boli v tomto smere najlepším tímom súťaže. V závere zápasu ešte domáci nevyužili trestné strieľanie, ale ani to im neskalilo radosť z cenného skalpu nad favoritom.

Púchov tak podobne ako v osemfinále proti Budapešti bude musieť vyhrať dva domáce zápasy, ak si chce zahrať semifinále play-off. Nečakanú porážku v prvom zápase utrpelo aj Humenné na ľade nitrianskeho Dynamaxu, ktorý je zatiaľ najväčším prekvapením play-off, keďže v osemfinále sa mu podarilo vyradiť Partizánske. Presvedčivými víťazstvami si dvere do semifinále pootvorili Martin a Rimavská Sobota.