Postupové ambície Púchova miznú, Belušania inkasovali päť gólov

0 31

Z trojice zástupcov Púchovského okresu bodovali v 23. kole západnej skupiny III. futbalovej ligy iba hráči Lednických Rovní, ktorí si po bezgólovej remíze s béčkom Dunajskej Stredy poistili priebežnú druhú priečku. Tretí MŠK Púchov totiž nedokázal v Topoľčanoch streliť ani gól a naopak minútu pred koncom inkasoval z pokutového kopu.  Postupové ambície Púchova sa tak pomaly vytrácajú, keďže na vedúce Komárno už stráca dvanásť bodov.

TOPOĽČANY – PÚCHOV 1:0 (0:0)
Gól: Anis (11 m) – 1:0. Pred 120 divákmi rozhodoval Anis, ŽK: Luzin, Sabo – Mynář, Brezničan.

Topoľčany všetky štyri jarné zápasy prehrali s celkovým skóre 0:10, a tak si Púchov robil oprávnené nádeje na bodový zisk, hoci nastúpil bez vykartovaného kapitána Michala Rišku. Topoľčany v týždni vymenili trénera a premiéra pre Jozefa Strnu dopadla nad očakávanie dobre.

V prvom polčase sa hralo prevažne v strede poľa. V 9. min. po pravom krídle unikal domáci Anis, jeho pokus zneškodnil brankár Letko. V 32. min. sa ten istý hráč dostával do veľkej šance, ale lopta mu v poslednej chvíli odskočila. O osem minút nebezpečne z 20 metrov vypálil hosťujúci Mynář, loptu smerujúcu do šibenice výborným zákrokom zneškodnil Senecký.

Aj belušský brankár Jozef Ciesar by na zápas vo Veľkých Ludinciach najradšej čo najskôr zabudol – inkasoval v ňom totiž päť gólov.

Po zmene strán sa hrúbky dopustil Laouzai, k lopte sa dostal Mynář, ale Senecký vytiahol ďalší skvelý zákrok. V 57. min. mali hostia opäť gól na kopačkách, kedy sa hrubej chyby dopustila domáca obrana, ale Senecký včasným vybehnutím zmaril jasnú gólovú šancu Púchova. O dve minúty sa po nedôraze v domácej šestnástke dostal k lopte Brezničan, jeho pokus ale Luzin zblokoval na rohový kop. V 61. min. mohol otvoriť skóre domáci dorastenec Rusnák, ale váhal so zakončením a triafa len obrancu hostí.

V 72. min. mal šancu na skórovanie M. Zavadzan, ale famózny Senecký držal čisté konto. V 77. min. sa v strede poľa zmocnil lopty Omborenga, obišiel dvoch hráčov, prenikol až do šestnástky a tvrdou strelou trafil spojnicu konštrukcie bránky. V 82. min. Senecký zneškodnil ďalšiu šancu Mynářa a keď sa už zdalo, že zápas skončí nerozhodne, tak prenikajúceho Saba hosťujúci obranca zastavil nedovolene a kopala sa penalta. Tú aj so šťastím Anis premenil a zaznamenal tak prvý jarný gól MFK, ktorý zároveň znamenal tri body.

VEĽKÉ LUDINCE – BELUŠA 5:0 (3:0)
Góly: 2. Hlaváčik – 1:0, 17. Horniak – 2:0, 42. Matúš Predajniansky – 3:0, 61. Kubala – 4:0, 83. Kubala – 5:0. Pred 300 divákmi rozhodoval Drobec, ŽK: Mišutka, Kršák.

Na zápas vo Veľkých Ludinciach budú chcieť čo najskôr zabudnúť futbalisti Beluše, ktorí ťahajú sériu troch prehier za sebou – po domácej porážke s Púchovom prehrali v Komárne a teraz aj vo Veľkých Ludinciach, kde navyše inkasovali poriadny päťgólový prídel.

DUNAJSKÁ STREDA B – LEDNICKÉ ROVNE 0:0