Povinné víťazstvo Púchova, nakladačka Beluše v Galante

0 35

Povinné víťazstvo na trávniku posledných Topoľčian dosiahli v nedeľu futbalisti MŠK Púchov. Vo štvrtom zápase po sebe sa gólovo presadil Marek Gajdošík a s 11 gólmi naďalej vedie tabuľku kanonierov. Zvyšné dva góly strelili František Brezničan a Patrik Hrnko, pre ktorého to bol prvý „nepohárový“ gól po návrate do Púchova z bratislavského Interu. Zvyšným zástupcom nášho okresu sa nedarilo – Horovčania hrajúci pod hlavičkou Nemšovej prehrali na Žitnom ostrove s rezervou Dunajskej Stredy 1:3 a poriadnu nakladačku si priviezli z Galanty Belušania, keď jej podľahli 0:6. Šláger kola o priebežnu tretiu priečku medzi Lednickými Rovňami a Novými Zámkami skončil bez gólov.

VÝSLEDKY 11. KOLA:

TOPOĽČANY – PÚCHOV 1:3 (0:1)
Góly: 45. F. Brezničan – 0:1, 72. M. Gajdošík – 0:2, 83. N. Pavlovič – 1:2, 90. P. Hrnko – 1:3. Pred 50 divákmi rozhodoval E. Šima, ŽK: M. Sibanda.

Púchovu sa na topoľčianskom štadióne v posledných dvoch sezónach nedarilo – naposledy tam prehrali gólom z predposlednej minúty 0:1 a rok predtým v gólovej prestrelke 3:4. Lenže súčasné Topoľčany sa trápia, v posledných siedmich zápasoch nezískali ani bod a ich trápenie pokračuje ďalej. Za neustáleho dažďa sa hral iba veľmi slabý futbal. Na oboch stranách viazli kombinácie a šance sa rodili iba sporadicky.

Keď sa už zdalo, že v prvom polčase sa diváci gólu nedočkajú, tak hosťom vyšla rýchla akcia a Brezničan ich poslal do vedenia – 0:1. Domáci do druhého polčasu vstúpili so snahou niečo s výsledkom urobiť, prišlo aj k prestriedaniu, ale chýba im kvalita a u mladých hráčov najmä skúsenosti. Hostia na rozmočenom teréne udreli v 72. minúte Gajdošíkom a šli tak už do dvojgólového vedenia. Domáci sa snažili, v 83. minúte iskierku nádeje vykresal N. Pavlović – 1:2.

Domácich tento gól nakopol, dokonca o dve minúty boli Topoľčany aj blízko k vyrovnaniu, pri štandardke ale skvelo zasiahol Pilný v bránke hostí. Domáci vsadili v záverečných minútach všetko na vabank, čo rýchli hostia využili na navýšenie skóre Hrnkom – 1:3.

GALANTA – BELUŠA 6:0 (3:0)
Góly: 1. R. Revák – 1:0, 10. R. Vdovjak – 2:0, 21. R. Revák – 3:0, 62. J. Prágai – 4:0, 64. R. Revák – 5:0, 89. Á. Lenárt – 6:0. Pred 100 divákmi rozhodoval M. Gašparovič, ŽK: I. Szénási.

LEDNICKÉ ROVNE – NOVÉ ZÁMKY 0:0
Pred 250 divákmi rozhodoval B. Kišš, ŽK: A. Baksics.

DUNAJSKÁ STREDA B – NEMŠOVÁ (HOROVCE) 3:1 (0:0)
Góly: 47. M. Ashiru (11 m) – 1:0, 54. B. Mervó – 2:0, 60. K. Iheme – 2:1, 82. M. Ashiru – 3:1. Pred 200 divákmi rozhodoval I. Valent, ŽK: A. Mészáros, P. Nagy, J. Kosorin – N. Radenovič, M. Kucharík, M. Antol, O. Olijnyk.