Premiéra dopadla nad očakávanie, Senica odišla s tuctovým prídelom

0 14

Tri sezóny pôsobil v II. hokejovej lige tím ŠHK Púchov a hoci do tej novej už nenastúpil, hokejoví fanúšikovia v Púchove o tretiu najvyššiu súťaž neprišli. V sobotu 16. septembra odštartovala sezóna 2017/2018 pre novovytvorený mužský tím MŠK Púchov a premiérový zápas dopadol pre zverencov trénera Branislava Okuliara nad očakávanie. Hosťujúca Senica odišla z Púchova s tuctom inkasovaných gólov.

PÚCHOV – SENICA 12:3 (4:0, 5:0, 5:3)
Góly: 3. J. Pšurný – 1:0, 13. F. Zúbek – 2:0, 17. L. Hrušík – 3:0, 20. J. Pšurný – 4:0, 24. F. Zúbek – 5:0, 28. L. Hrušík – 6:0, 35. F. Flašík – 7:0, 43. L. Zemko – 8:0, 43. T. Bajtala – 9:0, 44. M. Vereš – 9:1, 45. M. Daniel – 9:2, 53. F. Zúbek – 10:2, 54. T. Strýček – 10:3, 56. M. Mikuš – 11:3, 59. M. Lukáč – 12:3. Pred 260 divákmi rozhodovali Lesay – Rehák, Gajdošík.

Zdá sa, že po vlaňajšej mdlej sezóne čakajú púchovský mužský hokej lepšie časy. Fanúšikovia sa o tom mohli presvedčiť už v prvom zápase, v ktorom na ľade úradovala predovšetkým prvá útočná formácia, ktorá sa postarala dovedna o osem gólov. Spolupráca mladíkov Jakuba Pšurného a Lukáša Hrušíka so skúseným Františkom Zúbekom fungovala na výbornú a táto trojica v prvej tretine strelila všetky štyri góly domáceho tímu. Už na začiatku tretej minúty otvoril skóre Pšurný, keď mu na využitie presilovej hry stačilo deväť sekúnd. Seničania sa v prvej tretine dopustili aj ďalších troch faulov a posledný z nich potrestal druhou využitou presilovkou Zúbek. Domáci v prvej časti súpera prestrieľali jednoznačne pomerom 25:2 – po presnom zásahu Hrušíka strelil svoj druhý gól v zápase Pšurný.

V druhej tretine sa k nemu pridali aj jeho kolegovia z útoku Zúbek a Hrušík a keď v 35. min. využil Púchov tretiu presilovku vďaka Flašíkovi, na ukazovateli skóre svietil stav 7:0 a začalo sa schyľovať k senickému dvojcifernému debaklu. Blízko k nemu bolo už po necelých troch minútach tretej tretiny, kedy v rozpätí 38 sekúnd prekonali Barčáka Zemko s Bajtalom a vyhnali ho z brány. Zmena brankárov ako keby prebrala Seničanov k životu a tí dvomi zlepenými gólmi korigovali stav. Lenže dvojciferný výsledok nakoniec neodvrátili – v 53. min. najprv Zúbek zavŕšil svoj hattrick a po Strýčkovom góle do siete Crkoňa sa v poslednej päťminútovke ešte presadili Mikuš s Lukáčom.

II. hokejová liga bude mať aj v sezóne 2017/2018 podobnú štruktúru ako v tej minulej. Dvadsať tímov je rozdelených do dvoch regionálnych skupín – MŠK Púchov bude pôsobiť v A-skupine spoločne so Senicou, Nitrou, Prievidzou, Levicami, Dolným Kubínom, Ru- žomberkom, Partizánskym, béčkom Bratislavy a jedným z dvoch zahraničných účastníkov II. hokejovej ligy – KMH Budapešť. Vo východnej skupine sú podobným osviežením hokejisti z poľského Sanoku. V základnej časti, ktorá má 18 kôl, sa bojuje v každej skupine o osem miesteniek do play-off. MŠK Púchov bude hrávať svoje domáce zápasy vždy v sobotu o 17.30 hod..