Pri premiére na finálovom turnaji štvrtá priečka

0 17

V Starej Ľubovni sa od piatka do nedele uskutočnil záverečný turnaj Majstrovstiev Slovenska vo volejbale kadetov. Medzi šesticou najlepších slovenských volejbalových tímov v tejto mládežníckej kategórii boli aj hráči VO 1970 MŠK Púchov, pre ktorých to bola premiérová účasť na finálovom turnaji v tejto vekovej kategórii. Púchovčania síce nepatrili k favoritom turnaja, ale robili si zálusk na jednu z medailí, keďže v základnej časti boli najlepším tímom na západnom Slovensku. Práve ich celoročný rival z Nitry bol však v zápase o bronz nad ich sily, a tak na púchovských kadetov zostalo pre tento rok len nepopulárne štvrté miesto.

V základnej časti sezóny súperili kadeti VO 1970 MŠK Púchov s VKP Bratislava, Komárnom, Trnavou, Nitrou a Novým Mestom nad Váhom. Nakoniec súťaž vyhrali so šesťbodovým náskokom a do Starej Ľubovne sa prebojovali z prvej priečky spoločne s Nitrou. Zo stredného Slovenska postúpili na finálový turnaj Banská Bystrica s Prievidzou a východ Slovenska reprezentovali Svidník a usporiadateľ turnaja zo Starej Ľubovne.

Do turnaja vstúpili mladí púchovskí volejbalisti veľmi dobre, keď zdolali Prievidzu 3:0 po setoch 21:17, 25:21 a 21:17. V piatok večer potom na nich čakal súboj s najväčším favoritom turnaja Svidníkom, ktorý v priebehu sezóny vyhral všetkých 32 zápasov a stratil v nich len päť setov. Proti Púchovu Svidníčania počas celého zápasu dominovali a vyhrali 3:0 (17, 13, 15). V prvý deň turnaja vyhrala okrem Svidníka dva zápasy aj Stará Ľubovňa a potvrdili sa očakávania, že o titul si to rozdajú tímy z východného Slovenska. Stalo sa tak už v sobotu popoludní, kedy Svidníčania zdolali svojho rivala 3:1, a keďže večer si rovnakým pomerom poradili aj s Nitrou, už pred záverečným dňom bolo isté, že získajú majstrovský titul.

Kadeti Púchova v sobotu predpoludním zaznamenali druhé povinné víťazstvo nad Banskou Bystricou, ktorú zdolali 3:0 (16, 21, 15) a podvečer nastúpili proti Starej Ľubovni. Po hladko prehratom prvom sete, v ktorom získali len deväť bodov, v druhom sete hru vyrovnali a pred vstupom do koncovky viedli 22:20. V závere však nevyužili dva setbaly, za stavu 25:24 trikrát po sebe nedokázali v útoku zložiť loptu a set nakoniec prehrali 25:27. V treťom sete si už Stará Ľubovňa zápas postrážila a vyhrala celkovo 3:0, čím potvrdila druhú priečku v tabuľke.

V nedeľu predpoludním sa tak rozhodovalo už len o držiteľovi bronzu – medzi Púchovom a Nitrou. Prvý set bol dlho vyrovnaný, od stavu 17:17 však Nitrania odskočili na rozdiel troch bodov a hoci Púchovčania v závere znížili na 22:23 a odvrátili prvý setbal, na ten druhý už nenašli protizbraň a Nitra išla do vedenia.

V druhom sete Púchovčania prakticky celý čas prehrávali – v úvode 3:7, neskôr iba 8:9, ale potom opäť o tri-štyri body. Hra Nitry bola podstatne variabilnejšia a po víťazstve 25:20 mali jej hráči k bronzu jednoznačne bližšie. Púchovčania sa síce nevzdávali, v úvode tretieho setu viedli 4:2, ale súper otočil na 5:7 a o náskok už neprišiel. Postupne viedol 13:8 a 16:13 a od tohto stavu získal šesť lôpt v rade a bolo rozhodnuté. Púchov sa ešte pokúsil o zdramatizovanie, keď znížil na 16:22, ale Nitra záver zápasu zvládla, vyhrala tretí set 25:19 a celkovo stretnutie hladko 3:0.