Pri rozlúčke so sezónou dokázal vyhrať iba Púchov

0 59

Cez víkend sa futbaloví treťoligisti rozlúčili so sezónou 2016/2017. Z trojice zástupcov nášho okresu sa podarilo uspieť iba hráčom MŠK Púchov, ktorí doma v netradičnom nedeľňajšom termíne zdolali Hornú Nitru 2:1, keď sa im gólmi Daniela Valašíka a Františka Brezničana podarilo v druhom polčase otočiť nepriaznivo sa vyvíjajúce skóre. Už o deň skôr sa lúčili so svojimi fanúšikmi futbalisti Beluše a Lednických Rovní a pre oba tímy to bola rozlúčka trpká. Sklári aj napriek prehre 1:2 s Nemšovou získali titul „králi Považia“, keďže si v konečnej tabuľke na druhom mieste udržali náskok pred tretím Púchovom. Belušania doma proti Galante nevyužili šancu prepracovať sa na piate miesto, po prehre 2:3 skončili na siedmej priečke, ale u treťoligového nováčika budú uplynulú sezónu určite hodnotiť pozitívne. Víťazom III. futbalovej ligy sa stalo Komárno a získalo právo postupu do druhej najvyššej súťaže. Či ho aj využije, ukážu najbližšie týždne.

VÝSLEDKY 34. KOLA:

PÚCHOV – HORNÁ NITRA 2:1 (0:0)
Góly: 66. Kováčik – 0:1, 68. Valašík – 1:1, 79. Brezničan – 2:1. Pred 200 divákmi rozhodoval Fehér.

Domáci si už síce nemohli vylepšiť tretiu pozíciu v konečnej tabuľke, ale s domácimi fanúšikmi sa chceli rozlúčiť víťazstvom aj pred zrakmi horúceho adepta na trénersky post pre budúcu sezónu Stanislava Ďuriša. V posledných dvoch zápasoch sa im zakaždým podarilo streliť rýchly vedúci gól – tentoraz mal k nemu po Pilátovom rohovom kope v 3. min. blízko Brezničan, ale pri jeho hlavičke k žrdi včas zasiahol Bohunský. V 15. min. posunul za hranicou šestnástky Gamboš loptu Pilátovi, ktorého ľavačke chýbala potrebná razancia a hosťujúci brankár jeho strelecký pokus bez problémov kryl.

Marek Gajdošík sa v prvom polčase ocitol v takejto vyloženej šanci, ale nepremenil ju. Napriek tomu mu so šestnástimi gólmi patrí honor najlepšieho strelca tímu.
Daniel Valašík schádzal z ihriska spokojný a tréner Eduard Pagáč mu mohol gratulovať k premiérovému gólu v kategórii dospelých.

V 21. min. prišla prvá gólová šanca domáceho tímu – hostia chybovali pri vyvezení lopty – od Valašíka sa lopta dostala k úplne voľnému Gajdošíkovi, ktorý sa zväčša v podobných situáciach nemýli, ale tentoraz krížnou strelou tesne minul pravú žrď Bohunského brány. V 30. min. sme zaznamenali prvý strelecký pokus hostí – Drozd využil Riškovo pošmyknutie, ale s jeho strelou spoza šestnástky nemal Letko väčšie problémy. Podstatne viac umenia musel púchovský brankár predviesť o tri minúty neskôr – šanci Obžeru predchádzala Brezničanova chyba, ale Letko smer Obžerovej strely bravúrne vystihol. V 36. min. predviedol svoje brankárske umenie aj Bohunský – po centri Gajdošíka sa do lopty oprel Pilát, ale hosťujúci brankár loptu vyrazil a pred dobiedzajúcim Gambošom ju obrana odkopla do bezpečia.

Góly začali padať až po prestávke a hneď ten prvý bol z kategórie výstavných. V 66. min. sa z 23 metrov oprel do lopty hosťujúci Kováčik, Letko sa robinzonádou márne naťahoval za loptou, ktorá sa od žrde odrazila za jeho chrbát a popri bránkovej čiare sa dokotúľala do siete – 0:1. Na vyrovnanie sa však čakalo len dve minúty – v čase, keď už mal domáci tréner Pagáč pripravené striedanie Svoradu za Valašíka, sa mladý púchovský futbalista dočkal svojho premiérového gólu v kategórii dospelých. Pilátovu strelu Bohunský vyrazil len pred seba a Valašík ju zblízka poslal do siete – 1:1. Práve striedajúci Svorada mohol Púchovčanov poslať v 74. min. do vedenia, ale z deviatich metrov prestrelil bránu. O víťaznú rozlúčku MŠK Púchov so sezónou sa nakoniec postaral v 80. min. Brezničan, keď si na hranici šestnástky zasekol brániaceho obrancu a umiestnenou strelou k žrdi strelil rozhodujúci gól na 2:1.

BELUŠA – GALANTA 2:3 (2:2)
Góly: 11. M. Gorelka – 1:0, 31. Meszlényi – 1:1, 37. Kucharík – 2:1, 44. Meszlényi (11 m) – 2:2, 84. Gányovics – 2:3. Pred 100 divákmi rozhodoval Bezák, ŽK: Kršák – Prágai, R. Revák, Madarász.

Belušania sa v prípade víťazstva mohli posunúť na piatu pozíciu. V 11. min. si Gorelka svojím šestnástym gólom v sezóne zabezpečil honor najlepšieho strelca tímu. Vzápätí mohol zvýšiť vedenie domácich Hrenák, ale trafil len do žrde. Na opačnej strane najprv Prágaiov gól neplatil pre ofsajd, ale v 31. min. už hostia oslavovali vyrovnanie po prízemnej strele Meszlényiho.

O šesť minút neskôr išli domáci opäť do vedenia, keď sa po zmätkoch v súperovej obrane presadil Kucharík. Lenže minútu pred koncom prvého polčasu Kršák fauloval v pokutovom území a Meszlényi z bieleho bodu znova vyrovnal. Po zmene strán mal dve šance na víťazný gól Mišutka – najprv stroskotal na gólmanovi hostí a neskôr nevyužil ani brejk do rozhodenej obrany. Aktívni boli aj hostia – dvakrát zaskakoval na bránkovej čiare za Opata Gažo. V 84. min. to však boli predsa len hostia, ktorí strelili víťazný gól zásluhou Gányovicsa.

LEDNICKÉ ROVNE – NEMŠOVÁ 1:2 (1:2)
Góly: 30. Fabuš – 0:1, 41. Fabuš – 0:2, 45. Chmelík – 1:2. Pred 120 divákmi rozhodoval Valent, ŽK: Krištof, Kollár – E. Prekop.