Pri úspešnom návrate trénera Pagáča strelecky zahviezdil Marek Gajdošík

3 42

Udalosťou 4. kola III. futbalovej ligy bola nepochybne domáca prehra vedúcich Borčíc so sklármi z Lednických Rovní, o ktorú sa najväčšmi pričinil dvomi gólmi v poslednej štvrťhodine Ľuboš Chmelík. Návrat trénera Eduarda Pagáča ku kormidlu pri A-mužstve Púchova sa nadmieru vydaril – jeho zverencom sa na siedmy pokus konečne podarilo zdolať Veľké Ludince, pričom hattrickom sa blysol Marek Gajdošík. Zvyšní dvaja zástupcovia nášho okresu vyšli bodovo i gólovo naprázdno – Beluša prehrala doma s Novými Zámkami 0:2 a Horovčania, hrajúci pod hlavičkou Nemšovej, inkasovali od béčka Zlatých Moraviec tri góly.

VÝSLEDKY 4. KOLA:

VEĽKÉ LUDINCE – PÚCHOV 1:3 (0:0)
Góly: 59. M. Gajdošík – 0:1, 62. M. Gajdošík – 0:2, 68. R. Cingel – 1:2, 89. M. Gajdošík – 1:3. Pred 200 divákmi rozhodoval M. Gašparovič.

V doterajších šiestich vzájomných zápasoch Púchov nedokázal zdolať Veľké Ludince ani raz – podarilo sa mu to až na siedmy pokus. Prvý polčas, ktorý skončil bez gólov, ešte nenasvedčoval, žeby sa história mohla meniť, ale potom vzal opraty zápasu do svojich rúk najlepší púchovský strelec z minulej sezóny M. Gajdošík a po hodine hry dvomi gólmi v rozpätí troch minút zabezpečil pre Púchov sľubné dvojgólové vedenie.

Domáci sa okamžite pokúsili streliť kontaktný gól a po šiestich minútach sa im to aj podarilo zásluhou Cingela. Záverečný tlak Veľkých Ludiniec však v predposlednej minúte ukončil vydareným priamym kopom M. Gajdošík, ktorý tak zaznamenal hattrick.

BORČICE – LEDNICKÉ ROVNE 2:3 (2:1)
Góly: 4. R. Demjan – 1:0, 15. S. Detko – 1:1, 44. R. Demjan – 2:1, 78. Ľ. Chmelík – 2:2, 87. Ľ. Chmelík – 2:3. Pred 500 divákmi rozhodoval T. Santa, ŽK: M. Barčík, M. Náther – M. Buček, P. Poláček, M. Krištof.

BELUŠA – NOVÉ ZÁMKY 0:2 (0:1)
Góly: 32. P. Kingambo – 0:1, 80. K. Matič – 0:2. Pred 150 divákmi rozhodoval M. Bezák, ŽK: B. Ďuriš – M. Letko, K. Matič, R. Ešek, I. Obert, J. Dikacz.

NEMŠOVÁ (HOROVCE) – Z. MORAVCE B 0:3 (0:1)
Góly: 10. R. Costa – 0:1, 69. R. Oliveira – 0:2, 90. R. Costa – 0:3. Pred 150 divákmi rozhodoval L. Sárai, ŽK: M. Anton, L. Rosina, N. Radenovič.