Prvé dva góly Kingsleya Ihemeho, vyhrali aj Beluša a Lednické Rovne

0 88

Plný bodový zásah zaznamenali v 24. kole traja zástupcovia nášho okresu v III. futbalovej lige a všetci traja k tomu využili domáce prostredie. Najviac sa to očakávalo od MŠK Púchov, ktorý hostil posledný Neded, v drese ktorého ešte na jeseň hrávala zimná posila púchovského tímu Kingsley Iheme. Proti bývalým spoluhráčom strelil svoje prvé dva góly v púchovskom drese a Púchov tak po dvoch zaváhaniach opäť zabodoval naplno. Na sériu troch prehier dali zabudnúť futbalisti Beluše, ktorí na domácom trávniku zvíťazili nad Topoľčanmi 2:0 gólmi Erika Novisedláka a Mateja Gorelku.

PÚCHOV – NEDED 2:0 (2:0)
Góly: 17. Iheme – 1:0, 42. Iheme – 2:0. Pred 120 divákmi rozhodoval Kiss, ŽK: Kopiš, M. Zavadzan – Taiwo, Královič, Nemček.

Prvú šancu si vypracovali hostia, už niekoľko kôl prikovaní ku dnu tabuľky, keď v 4. min. z hranice malého vápna vystrelil Královič, ale Letko loptu bez problémov kryl. Na opačnej strane sa v dobrej pozícii ocitol Gamboš, no Gamboš jeho strelu vyrazil. V 17. min. prišiel prvý gólový moment stretnutia – centrovanú loptu poslal Iheme najprv do brvna, tá sa však po odraze k nemu vrátila a druhý pokus nigérijského legionára v púchovskom drese už bol úspešný – 1:0. V 27. min. sa vďaka Pilátovi črtalo pre domácich prečíslenie s nabiehajúcim Bučekom, ale bola z toho iba strela Zavadzana, s ktorou si Nemček poradil.

V 31. min. stratil Kopiš na polovici ihriska loptu po súboji s Guemachem, ten ju doviezol až do šestnástky, kde ju prestrčil na Ambassu, lenže pekná akcia skončila strelou len nad brvno. Púchov zvyšoval tlak, potreboval streliť ešte jeden upokojujúci gól – najprv však Gamboš pohrdol štandardkou z dobrej pozície hneď za čiarou pokutového územia a následne strelu Piláta z ostrého uhla vytlačil Nemček na roh. V 39. min. bol blízko k svojmu druhému gólu Iheme, nabehol si na dlhú loptu za hosťujúcu obranu, ale Nemček bol pri lopte o zlomok sekundy skôr. O tri minúty však v súboji Iheme – Nemček ťahal za dlhší koniec domáci útočník a Púchov viedol po prvom polčase 2:0.

Lukáš Luhový nastúpil opäť na pozícii stopéra – tentoraz však nie po boku Františka Brezničana, ale kapitána Michala Rišku.

Neded ani po prestávke svoje obranné pásmo nezabetónoval, čo vyhovovalo rýchlym útočným tykadlám domáceho tímu. Po akcii Bučeka strieľal Pilát, ale Nemčekom vyrazenú loptu neusmernil Iheme do siete. Pilát sa o streľbu pokúšal ďalej – v 51. min. z voleja mieril len do stredu brány. Ten istý hráč o päť minút neskôr prenikol do obrany, ponúkol loptu Vanákovi, ktorý však nechal vyniknúť brankára Nemčeka. Po hodine hry sa k šanci dostali aj hostia – Riška na polovici ihriska pustil za svoj chrbát Nikoliča, ten výbornou prihrávkou našiel nabiehajúceho Rožníka, lenže aj Letko dobre čítal hru a včas zasiahol.

V 70. min. bol po prihrávke Piláta blízko ku gólu Buček, ale nastrelil iba žrď hosťujúcej brány. V 77. min. vystriedal Ihemeho Pastorek a hneď jeho prvý dotyk s loptou mohol byť gólový – strelecky uhol bol však príliš ostrý a Nemček jeho strelu vyrazil. V 88. min. bol Pastorek na konci peknej akcie striedajúcich hráčov – po spolupráci Svoradu s Rosinom zakončoval sám pred Nemčekom, ale hosťujúci brankár ho opäť vychytal. Tesne pred záverečným hvizdom ešte skúšal strelecké šťastie Buček, ale po druhý raz v zápase trafil len konštrukciu brány.

BELUŠA – TOPOĽČANY 2:0 (1:0)
Góly: 10. Novisedlák – 1:0, 74. M. Gorelka – 2:0. Pred 170 divákmi rozhodoval Šima, ŽK: J. Gažo – Laouzai, Anis, Mikula.

Beluša už potrebovala ukončiť sériu troch prehier, o prvý gól sa v úvodnej desaťminútovke dvakrát pokúšal Mišutka. V 10. min. predviedol brankár Senecký v krátkom slede štyri výborné zákroky, ale na zakončenie Novisedláka už nestačil – 1:0. Po prestávke pridal v 74. min. druhý upokojujúci gól hlavou najlepší strelec mužstva M. Gorelka.

LEDNICKÉ ROVNE – ŠAĽA 4:0 (1:0)
Góly: 23. Krištof – 1:0, 58. Kopúň – 2:0, 77. Detko – 3:0, 82. Detko – 4:0. Pred 100 divákmi rozhodoval Hulínek, ŽK: Tóth.

Výborné druhé miesto stále držia sklári z Lednických Rovní, ktorí doma rozdrvili Šaľu vysoko 4:0 aj vďaka dvom gólom Stanislava Detka.