Púchov bez gólu i bez bodu, tretiu ligu vedie Beluša

0 62

Tretia futbalová liga má po piatom kole nového lídra a je ním prekvapujúco Beluša. Zverenci trénera Dušan Kramlíka, ktorí sa do súťaže vrátili na poslednú chvíľu namiesto odstupujúceho béčka Dunajskej Stredy, uhrali v dohrávke úvodného kola bezgólovú remízu 0:0 v Gabčíkove, doma rozstrieľali Nové Zámky 3:0 a gól nedostali ani v Novom Meste nad Váhom, kde vyhrali 3:0 aj vďaka dvom premeneným penaltám. Naďalej bez prehry zostávajú aj Lednické Rovne, ktoré však v dvoch domácich zápasoch získali len po bode – najprv s Novým Mestom nad Váhom a potom aj s nováčikom z Kalnej nad Hronom. V štvorzápasovej sérii na súperových ihriskách sa zatiaľ nedarí futbalistom MŠK Púchov, ktorí po remíze 1:1 v Kalnej nad Hronom najprv podľahli v derby v Považskej Bystrici 0:2 a potom rovnakým pomerom prehrali aj v Šali. Po piatich kolách sa tak ocitli na dvanástej priečke a čakajú na nich dva derby zápasy – najprv v Lednických Rovniach a potom „jarmočný“ duel doma proti Beluši.

DOHRÁVKA 1. KOLA:

GABČÍKOVO – BELUŠA 0:0
Rozhodoval M. Gašparovič, ŽK: D. Simon, K. Zsigmond, Z. Bazsó – R. Gašpar.

VÝSLEDKY 4. KOLA:

POVAŽSKÁ BYSTRICA – PÚCHOV 2:0 (0:0)
Góly: 73. M. Zavadzan – 1:0, 79. J. Borovička – 2:0. Pred 440 divákmi rozhodoval L. Pecek, ŽK: P. Krčula, F. Brezničan.

Na jar, keď Považská Bystrica hrávala pod hlavičkou Borčíc, si vyskúšali obaja súperi derby na nečisto a body sa po remíze 1:1 delili. V „ostrom“ derby vydržal remízový stav viac ako tri štvrtiny zápasu, na konci ktorého sa tešili domáci. Hostia mali síce streleckú prevahu, ale brankára Bobota prekonať nedokázali. Ten v prvom polčase postupne zlikvidoval strelecké pokusy Kvaššaya a Vanáka, na opačnej strane Gajdošík neprekonal Strelčíka v bráne hostí.

Po prestávke bol strelecky najaktívnejší Krčula, ale po dvoch nepresných pokusoch ho v 63. min. vychytal Bobot. Dôležitý moment prišiel v 73. min., kedy boli na ihrisku v domácom drese aj traja bývalí hráči Púchova – Gajdošík, Valašík a Zavadzan, pričom posledný z nich najvyššie vyskočil na centrovanú loptu pri Borovičkovom priamom kope a otvoril skóre – 1:0. O šesť minút sa po Gajdošíkovom centri dostal k odrazenej lopte na hranici šestnástky Borovička a upravil na konečných 2:0. Púchovu ku korekcii skóre nepomohol ani navrátilec z Borčíc Martin Luhový, ktorý po ôsmich rokoch opäť nastúpil za svoj staronový klub a odohral v jeho drese trinásť minút.

BELUŠA – NOVÉ ZÁMKY 7:0 (5:0)
Góly: 5. Ľ. Levai – 1:0, 27. P. Gažo – 2:0, 30. A. Cisár – 3:0, 38. T. Janček – 4:0, 43. M. Hrenák – 5:0, 49. P. Mišutka (11 m) – 6:0, 80. Ľ. Levai – 7:0. Pred 200 divákmi rozhodovala M. Matulová.

LEDNICKÉ ROVNE – NOVÉ MESTO NAD VÁHOM 0:0
Pred 250 divákmi rozhodoval A. Homér, ŽK: I. Múdry, J. Kubrický, R. Holíček.

VÝSLEDKY 5. KOLA:

ŠAĽA – PÚCHOV 2:0 (0:0)
Góly: 61. R. Meszlényi – 1:0, 64. M. Pecho – 2:0. Pred 200 divákmi rozhodoval M. Gašparovič, ŽK: R. Ozimý, P. Krčula.

Domáci mali ešte v živej pamäti hanebnú jarnú prehru 0:5 a s o to väčšou snahou sa pokúsili proti Púchovu uspieť. Ten nastúpil s ďalšou mladou posilou – Jakubom Michlíkom zo Žiliny. Do zápasu lepšie vstúpili domáci, ale Pecho po rohovom kope prudko prestrelil. Hostia kontrovali v závere štvrťhodiny, keď sa Kosorín predral obranou domácich, ale brankár Čellár jeho delovku vytlačil na roh.

Hostia, ktorí hrali dobre v strede poľa, domácich do pokutového územia často nepúšťali, a tak zaujala iba tvrdá strela Mpofuho z dvadsiatich metrov, ktorá tesne minula ľavú šibenicu. Púchovčania hrali otvorený futbal a v 37. min. bol v dobrej príležitosti Pilný, ale koncovku úspešne nedotiahol. Tesne pred odchodom do kabín sa mohli radovať zverenci trénera Ladislava Molnára, ale štandardku Lovsku zakončil hlavičkou tesne nad Mpofu. Dážď v závere polčasu osviežil hráčov, pretože po obrátke, hoc na šmykľavom teréne, sa hral dobrý futbal.

V úvode druhého polčasu pohrozili hostia Pilátom, na druhej strane kontroval tvrdou strelou Lovska, ale obaja brankári boli na mieste. V snahe strhnúť víťazstvo na svoju stranu urobil kormidelník domácich v krátkom čase dvojité striedanie a ako ukázal ďalší priebeh, mal šťastnú ruku. V priebehu piatich minút strelilo Duslo dva góly a dostalo sa na koňa. V 61. min. po akcii striedajúcich hráčov a presnom centri Mpofuho pohyblivý Meszlényi prudko pod brvno otvoril skóre – 1:0. Gól chemikov ukľudnil, o päť minút neskôr si Pecho spracoval hruďou center a volejom k ľavej žrdi nedal brankárovi Strelčíkovi šancu – 2:0.

Hostia sa síce snažili streliť kontaktný gól najmä Pilátom, ale obrana domácich si dokázala udržať čisté konto. V 68. min. už mohlo byť definitívne rozhodnuté, keď si do otvorenej obrany nabehol Mpofu, obišiel aj vybiehajúceho brankára, ale na bránkovej čiare ratovala obrana. Aj keď boli v závere na oboch stranách dobré strelecké príležitosti, skóre sa už nemenilo.

Stanislav Detko svojím tretím tohtosezónnym gólom ratoval pre Lednické Rovne aspoň bod v súboji s nováčikom z Kalnej nad Hronom.

NOVÉ MESTO NAD VÁHOM – BELUŠA 0:3 (0:1)
Góly: 11. B. Ďuriš – 0:1, 65. M. Gorelka (11 m) – 0:2, 79. R. Gašpar (11 m) – 0:3. Pred 100 divákmi rozhodovala Z. Valentová, ŽK: S. Vavrúš, M. Suchý.

LEDNICKÉ ROVNE – KALNÁ NAD HRONOM 1:1 (0:1)
Góly: 43. M. Lackó – 0:1, 68. S. Detko – 1:1. Pred 150 divákmi rozhodoval M. Matulová, ŽK: R. Bačík.