Púchov má veľkú šancu zimovať na prvej priečke

0 19

Futbalisti MŠK Púchov sa lúčili s jesennou časťou III. futbalovej ligy desiatou výhrou v rade. Kým po úvodných piatich kolách im patrila dvanásta priečka so ziskom chabých piatich bodov, v nasledujúcich desiatich stretnutiach získali dovedna 24 bodov a majú veľkú šancu zimovať na čele tabuľky. Pripraviť ich o vedúci post môže už iba Šaľa v prípade víťazstva v odloženom zápase 8. kola na trávniku v Beluši. Aj Belušania pritom mohli pomýšľať na prvú priečku pred zimnou prestávkou a všetko mali vo vlastných rukách. Lenže v nedeľu doma nečakane zakopli s Veľkými Ludincami 0:2. Víťazne sa s jeseňou lúčili sklári z Lednických Rovní, ktorí gólom do šatne z kopačky Michala Živčica zdolali Gabčíkovo tesne 1:0. Púchovčania vo svojom poslednom zápase jesene zdolali béčko Trnavy – po gólovej prestrelke z úvodu zápasu viedli 2:1, a keďže rovnakým pomerom mali navrch aj vo zvyšnej časti stretnutia, celkovo sa radovali z víťazstva 4:2.

PÚCHOV – TRNAVA B 4:2 (2:1)
Góly: 3. T. Brigant – 0:1, 5. M. Riška – 1:1, 8. M. Sibanda – 2:1, 58. D. Pilný – 3:1, 78. D. Dvorák – 3:2, 81. M. Riška – 4:2. Pred 250 divákmi rozhodovala Z. Valentová, ŽK: M. Kvaššay – D. Dvorák.

V úvode rozlúčky s jeseňou sa na púchovskom štadióne spustila poriadna gólová pre- strelka, keď v úvodných ôsmich minútach sa až trikrát menilo skóre. V 3. min. sa domáci brankár P. Pilný márne obzeral za loptou z kopačky Gombalu, tá síce trafila žrď, ale od nej sa odrazila k číhajúcemu Brigantovi, ktorý ju poslal do siete – 0:1. Púchovská odpoveď prišla už o dve minúty – Michlík zahrával rohový kop na bližšiu žrď, kde najvyššie vyskočil Riška a hlavičkou vyrovnal – 1:1. O dve minúty už domáci, ašpirujúci na líderskú pozíciu po jesennej časti, viedli, keď Kvaššay svoj šprint po pravom krídle zakončil presným centrom na hranicu pokutového územia, kde loptu prevzal Sibanda a rutinérsky obstrelil brankára Takáča – 2:1.

Situácia pred tretím gólom Púchova. Daniel Pilný páli na trnavskú bránu, do strely mu vloží nohu hosťujúci kapitán Horník a smer lopty zmení tak nešťastne, že na ňu brankár Takáč už nestihne zareagovať.

Silnú úvodnú desaťminútovku zakončil závar po ďalšom z rohových kopov domácich, kedy sa k lopte dostal Riška, no tentoraz na brankára Takáča nevyzrel. Potom sa už obe obranné formácie skonsolidovali a gólom zaváňala až situácia z 18. min., kedy si P. Pilný na dvakrát poradil so strelou Dvoráka. O tri minúty nato po centri aktívneho Kvaššaya sklepol loptu D. Pilný nabiehajúcemu Krčulovi, ktorý ju však poslal nad bránu. V 35. min. sa hosťom naskytla možnosť prečíslenia, no Pekár najprv celú akciu pribrzdil a Vantruba ju vzápätí zakončil nepresnou strelou.

Púchov mohol ísť do dvojgólového vedenia hneď po zmene strán, ale Michlík trafil iba do brankára Takáča. V 58. min. už bol D. Pilný úspešnejší, ku gólu mu však pomohla teč brániaceho Horníka, ktorý v páde zmenil smer lopty – 3:1. V 75. min. mohol zdramatizovať zápas Pavlovčík, ale jeho strela tesne minula priestor brány. O tri minúty sa to však podarilo Dvorákovi, ktorý zblízka usmernil do siete loptu po peknej akcii Briganta. Dráma sa však nakoniec v Púchove nekonala, pretože v 81. min. svojím druhým gólom v zápase dal výsledku konečnú podobu Riška – 4:2.

LEDNICKÉ ROVNE – GABČÍKOVO 1:0 (1:0)
Gól: 45. M. Živčic. Pred 120 divákmi rozhodoval M. Otiepka, ŽK: T. Púček, M. Krištof, P. Lipták – L. Tóth, D. Huszár.

BELUŠA – VEĽKÉ LUDINCE 0:2 (0:1)
Góly: 2. M. Kováč – 0:1, 48. K. Matič – 0:2. Pred 100 divákmi rozhodoval I. Valent, ŽK: T. Janček, R. Gašpar, M. Gorelka – K. Matič, A. Hamdaoui.