Púchov na záver jesene vyhral a zimovať bude na ôsmej priečke

0 5

Nečakaným víťazstvom nad „béčkom“ Dunajskej Stredy sa rozlúčili futbalisti MŠK Púchov s jesennou časťou III. futbalovej ligy. Proti mužstvu zo Žitného ostrova sa tímom z Považia v tejto sezóne vôbec nedarilo – prehrala s ním Beluša i Dubnica nad Váhom, Lednické Rovne doma uhrali len remízu. Všetkých „pomstili“ Púchovčania, ktorí si vďaka víťazstvu 2:1 vylepšili svoju pozíciu po polovici súťaže o tri priečky a zimovať tak budú na ôsmom mieste. Sériu piatich stretnutí bez víťazstva konečne ukončila Beluša, ktorá v Prievidzi síce dvakrát prehrávala, ale zakaždým dokázala vyrovnať, aby tri minúty pred koncom rozhodol o víťazstve hostí svojím jubilejným desiatym gólom v sezóne Matej Gorelka. Najlepšiu pozíciu z mužstiev nášho okresu majú po jesennej časti sklári z Lednických Rovní, ktorí sa so svojimi fanúšikmi lúčili vysokým víťazstvom 5:1 s Bánovcami nad Bebravou a poskočili pred Nové Zámky na tretie miesto. Naopak debaklom 0:6 sa skončila prvá polovica sezóny pre Horovčanov, ktorí však po katastrofálnom vstupe do súťaže budú zimovať na relatívne prijateľnej trinástej priečke.

D. STREDA B – PÚCHOV 1:2 (1:1)
Góly: 6. M. Zavadzan – 0:1, 8. M. Šimko – 1:1, 60. M. Gajdošík – 1:2. Pred 150 divákmi rozhodovala M. Matulová, ŽK: M. Zavadzan, F. Brezničan, M. Haviar, M. Gajdošík.

V piatkovej predohrávke sa hral výborný futbal, zásluhu na tom mali obe strany. Duel priniesol veľké množstvo šancí, prvý polčas mohol pokojne skončiť aj 3:3. Vedenia sa ujali hostia po ďalekonosnej strele Zavadzana zo šiestej minúty, ale už o dve minúty po rohovom kope vyrovnával Šimko. Dunajskostredská rezerva potom nastrelila žrď, príležitosti mali aj hostia. Otvorený futbal pokračoval aj po prestávke, domáci svoje príležitosti nedotiahli do konca. Víťazný gól dal po hodine hry Púchov zásluhou svojho najlepšieho strelca Gajdošíka. Hostia si v dobrom zápase najtesnejšie víťazstvo zaslúžili.

DUBNICA NAD VÁHOM – NEMŠOVÁ (HOROVCE) 6:0 (4:0)
Góly: 10. J. Vaško – 1:0, 15. J. Vaško – 2:0, 27. M. Jakúbek – 3:0, 36. M. Jakúbek – 4:0, 65. M. Jakúbek – 5:0, 84. M. Filo – 6:0. Pred 300 divákmi rozhodoval E. Šíma.

PRIEVIDZA – BELUŠA 2:3 (1:1)
Góly: 14. R. Babašta – 1:0, 44. E. Novisedlák – 1:1, 50. A. Turančík – 2:1, 53. I. Jurga – 2:2, 87. M. Gorelka – 2:3. Pred 200 divákmi rozhodoval Z. Fehér, ŽK: T. Gunda, J. Jánošík.

LEDNICKÉ ROVNE – BÁNOVCE NAD BEBRAVOU 5:1 (2:0)
Góly: 13. M. Buček – 1:0, 29. S. Detko – 2:0, 54. M. Barta – 2:1, 66. M. Krištof – 3:1, 68. P. Lipták – 4:1, 82. Ľ. Chmelík – 5:1. Pred 100 divákmi rozhodoval T. Hulínek, ŽK: R. Halás, T. Olej.