Púchov s prvým víťazstvom, góly strieľal do prázdnej brány

0 91

Po predohrávkach 17. a 5. kola bolo v III. futbalovej lige na rade 1. kolo. Futbalový sviatok bol v Horovciach – zavítali sem futbalisti Púchova. Bol to ostrosledovaný súboj, veď v drese Nemšovej nastúpili bývalí hráči MŠK Marek Svorada, Martin Antol, Daniel Valašík a po prestávke aj Frederik Marman s Lukášom Rosinom. Púchovčania si to však od začiatku namierili za prvým víťazstvom v sezóne, o ktoré sa postarali gólmi do prázdnej brány Filip Buček a po prestávke Adam Gáborík. Nemšová tak stále čaká nielen na prvý bod, ale aj na otvorenie streleckého účtu. Strelecky sa zatiaľ nedarí ani Beluši, v prvom domácom stretnutí sezóny jej hráči nedokázali prekonať obranu Bánoviec nad Bebravou, ale po bezgólovej remíze je z toho aspoň prvý bod do tabuľky. Medzi prekvapenia kola možno radiť domácu prehru Lednických Rovní, ktoré nenadviazali na predchádzajúce dve víťazstvá a doma podľahli Galante 0:1

VÝSLEDKY 1. KOLA:

NEMŠOVÁ (HOROVCE) – PÚCHOV 0:2 (0:1)
Góly: 18. F. Buček – 0:1, 64. Gáborík – 0:2. Pred 350 divákmi rozhodoval Valent, ŽK: Smiljkovič, Antol, Žilka – P. Mynář.

Púchovský tréner Stanislav Ďuriš oproti zápasu v Bánovciach nad Bebravou nezmenil základnú zostavu a už v 2. min. sledoval prvú gólovú šancu svojho mužstva, ktorú však Pilátovi zmaril stopér Radenovič zblokovaním jeho strely. V 10. min. po ďalšej domácej strate lopty postupoval na bránu Sibanda, Gajdošík na hranici šestnástky loptu sklepol Bučekovi, ktorý sa snažil využiť nižšiu výšku brankára Křížeka, lenže nastrelil len brvno jeho brány. Púchovskej obrane zatrnulo v 16. min. po centri aktívneho Mihaljeviča, keď Letkovi lopta vypadla z rúk, ale pohotová obrana ju odkopla do bezpečia. Hneď z protiútoku udrelo na opačnej strane – Gáboríkovu strelu ešte Krížek dokázal zblokovať, lenže lopta doputovala k úplne voľnému Bučekovi, ktorý zblízka do prázdnej brány otvoril skóre – 0:1.

Vo vzájomných súbojoch sa často stretávali bývalí spoluhráči z Púchova, na snímke Daniel Valašík s Mbekezelim Sibandom.

V 23. min. sa domáci hráči čertili na rozhodcu Valenta, brankárovi Letkovi v súboji so Svora- dom vypadla lopta, ale pískal sa nedovolený zákrok domáceho hráča. O dve minúty neskôr letel do šestnástky dlhý center na Radenoviča, ten loptu predĺžil na Mihaljeviča, ktorý vystrihol efektné nožničky, ale reflexívny zákrok Letka bol zbytočný, pretože akciu zastavila zdvihnutá zastávka asistenta rozhodcu. V 31. min. ukázal svoju rýchlosť Gáborík, ale v nájazde na domácu bránu si vykoledoval len žltú kartu pre Smiljkoviča.

Filip Buček v jarnej časti strelecky mlčal, v novej sezóne si otvoril gólový účet hneď v druhom zápase.

V 35. min. rozhodca Valent odpískal ďalší hosťujúci faul v nebezpečnej zóne pre púchovskú obranu a naozaj z toho bola hrozba – centrovanú loptu Svorada hlavou priťukol Mujkošovi, ktorý z piatich metrov po zemi trafil len do ležiaceho brankára Letka. S blížiacou sa prestávkou domáci zvyšovali svoj tlak – v 42 min. nepresný center Valašíka nenašiel nabiehajúceho Svoradu, o chvíľu to Valašík skúšal ľavačkou, ale mieril len nad bránu. V úplnom závere prvého polčasu mali domáci výhodu troch rohových kopov – po tom prvom sa snažil strelou z okraja šestnástky zaskočiť Letka Smiljkovič a len tesne minul pravú žrď jeho brány. Vzápätí sa o streľbu zdiaľky ešte pokúšal Kvasnička, ale púchovský brankár bol pozorný.

Aj druhý polčas bol bohatý na šance, tou prvou v 60. min. pohrdol hosťujúci Buček, keď zblízka slabou strelou nechal vyniknúť Křížka. Ten sa o tri minúty pri výkope zranil, čo okamžite avizoval na svoju lavičku, ale kým sa na striedanie pripravil náhradný brankár Žilka, Púchov dokázal streliť druhý gól. Po akcii Piláta s Gajdošíkom zostal pred prázdnou bránou osamotený Gáborík a vo svojom druhom zápase
za Púchov si otvoril gólový účet – 0:2.

Domáci túžili po zdramatizovaní zápasu a po vôbec prvom góle v sezóne, ale proti bol púchovský brankár Letko, ktorý zmaril šance Mujkoša, Mihaljoviča i striedajúceho Rosinu. A keď už bol prekonaný, pomohla mu konštrukcia brány, ktorú v 71. min. nastrelil Radenovič. Na opačnej strane mohol definitívne rozhodnúť striedajúci Kopiš, ale zoči-voči Žilkovi mu pokus o „jasličky“ nevyšiel. Záver zápasu už bol rozkúskovaný striedaniami, ktorých obaja tréneri využili plný počet. Nemšová zostáva na poslednej priečke tabuľky, Púchov si pripísal na svoje konto prvé víťazstvo a k dobru má odložený domáci zápas s Bánovcami nad Bebravou.

BELUŠA – BÁNOVCE NAD BEBRAVOU 0:0
Pred 150 divákmi rozhodoval Havran, ŽK: M. Pilát – V. Gajdošík, Barta.

LEDNICKÉ ROVNE – GALANTA 0:1 (0:1)
Gól: 3. Baša – 0:1. Pred 150 divákmi rozhodoval Gašparovič, ŽK: Chmelík, Tomana – Szénási.