Púchov sa vyhupol na prvú priečku

0 10

Minulý týždeň mali až dvakrát dôvod na radosť druholigoví hokejisti MŠK Púchov. Najprv ich potešil očakávaný verdikt Slovenského zväzu ľadového hokeja, ktorý skontumoval nedohraný zápas Púchov – Nitra pomerom 5:0 v prospech Púchova a Nitre popritom odobral tri body. V sobotu sa potom radovali z víťazstve 9:5 v Brezne, ktoré ich pri fatálnom zaváhaní lídra súťaže v Partizánskom (Osmos B tu prehral 0:10) katapultovalo na prvú priečku tabuľky.

BREZNO – PÚCHOV 5:9 (2:4, 1:3, 2:2)
Góly: 6. P. Fančovič – 0:1, 8. P. Chyba – 0:2, 9. A. Prus – 0:3, 13. M. Šmálik – 1:3, 15. V. Kutsevych – 1:4, 17. L. Pinka – 2:4, 23. M. Panáček – 2:5, 29. R. Znak – 3:5, 31. M. Panáček – 3:6, 31. A. Prus – 3:7, 41. M. Podkonický – 4:7, 43. F. Zúbek – 4:8, 47. M. Koštial – 5:8, 55. A. Prus – 5:9. Rozhodovali M. Štefik – R. Ivan, T. Izakovič.

Púchovčania sa vlani s Breznom nestretli a na Horehroní mali raketový vstup do zápasu, keď po necelých deviatich minútach viedli 3:0. Najprv si svoje streleckú účty v sezóne otvorili Fančovič s Chybom a v 9. min. strelil už svoj piaty gól Prus. Domáci síce v prvej tretine dokázali dvakrát prekonať Baštugu, ale Púchovčania odchádzali do kabín s dvojgólovým vedením vďaka Kutsevychovi.

Hneď na začiatku druhej tretiny Brezno nevyužilo presilovú hru a krátko po tom, čo sa Pšurný vrátil na ľad, Panáček svojím prvým tohtosezónnym gólom opäť zvýšil vedenie hostí na tri góly. Lenže v 27. min. v rozpätí ôsmich sekúnd putovali na trestnú lavicu Kvocera s Mičudom a Brezno početnú výhodu o dvoch hráčov zásluhou Znaka využilo. Púchov definitívne zlomil odpor súpera v polovici zápasu, keď najprv Panáček a osem sekúnd po ňom Prus prekonali brankára Laurinca.

Na začiatku tretej tretiny prišla síce gólová korekcia z hokejky Podkonického, na ktorú však v 43. min. odpovedal Zúbek. O tri minúty v oslabení skóroval domáci Koštial, ale posledné slovo patrilo Prusovi, ktorý pečatil výsledok na 5:9 a zároveň tak dovŕšil svoj druhý hattrick v sezóne.

V 6. kole privíta MŠK Púchov v sobotu 20. októbra na domácom ľade Iskru Partizánske, ktorá sa cez víkend postarala o prekvapenie kola, keď rozdrvila „béčko“ bratislavského Osmosu 10:0 a zosadila ho tak z čela tabuľky. Zápas sa začína o 17.30 hod..