Púchov vedenie neudržal, sklári zatiaľ bez straty

0 11

Až s týždňovým odstupom vstúpili do novej sezóny III. futbalovej ligy hráči MŠK Púchov, keďže ich duel predohrávaného 5. kola s Bánovcami nad Bebravou bol odložený na druhý septembrový víkend. A tak ich prvým súperom v novej sezóne boli Prievidžania, s ktorými zhodou okolností ukončili tú predchádzajúcu. Pred necelými dvomi mesiacmi vyhrali doma 2:1, tentoraz však na ihrisku súpera na tri body nedosiahli. Hoci vďaka gólu Mareka Gajdošíka viedli, osem minút pred koncom Púchovčania inkasovali a po remíze 1:1 tak získali v Prievidzi iba bod. Podstatne úspešnejší boli sklári z Lednických Rovní, ktorí aj vo svojom druhom vystúpení sezóny zvíťazili 2:1, tentoraz v Šali. Na prvý bod v tabuľke zatiaľ čakajú v Beluši, ktorá prehrala aj svoj druhý zápas na ihriskách súperov – po trnavskom béčku bola nad ich sily Dubnica nad Váhom, ktorá zatiaľ potvrdzuje, že nie náhodou ju radia k favoritom súťaže. Belušanom patrila po sobotňajších zápasoch v tabuľke posledná priečka, v nedeľu večer ju však prepustili Horovčanom, ktorým úvodný domáci zápas pod hlavičkou Nemšovej nevyšiel a Veľkým Ludinciam podľahli 0:3.

VÝSLEDKY 5. KOLA:

PRIEVIDZA – PÚCHOV 1:1 (0:1)
Góly: 42. M. Gajdošík – 0:1, 82. Belanec – 1:1. Pred 420 divákmi rozhodoval Pecek, hralo sa bez ŽK.

Prievidžania sa v priebehu siedmich dní stretli s druhým zástupcom Púchovského okresu – po prehre v Lednických Rovniach privítali doma Púchov. V jeho zostave si prvé minúty medzi dospelými odkrútila posila z považskobystrického dorastu Adam Gáborík a v priebehu druhého polčasu sa do hry dostal aj navrátilec z bratislavského Interu Patrik Hrnko.

Marek Svorada obliekal v minulej sezóne púchovský dres, ale po skončení hosťovania sa v materskom klube dlho neohrial a z Dubnice nad Váhom prestúpil do Nemšovej.

Napriek horúčave sa začalo vo vysokom tempe, obe mužstvá si v prvej štvrťhodine vypracovali gólové šance. Domáci v 11. min. nastrelili žrď, o štyri minúty nato hosťujúci Gajdošík sám pred bránou poslal loptu nad. Bol to však práve najlepší púchovský strelec z minulej sezóny, kto v 42. min. potrestal chybu brankára Lehockého a otvoril skóre.

Na začiatku druhého polčasu Púchovčania ešte dvakrát pohrozili, ale potom už štyri stovky domácich fanúšikov sledovali prievidzské úsilie o vyrovnanie. V 56. min. Letko nepustil do siete loptu po Turančíkovej hlavičke, v 77. min. podržal svoj tím aj po strele aktívneho Kopála. O päť minút sa však už domáci dočkali – šťastným strelcom bol Belanec. Gól Prievidžanov povzbudil, na prípadný víťazný zásah mali ešte desať minút, ale šance Kopála a Gundu zlikvidoval spoľahlivý Letko.

DUBNICA NAD VÁHOM – BELUŠA 2:0 (1:0)
Góly: 41. Čurik – 1:0, 49. Václav – 2:0. Pred 700 divákmi rozhodoval Hulínek, ŽK: Suchý, Václav – P. Vavrík.

Belušanom vstup do druhej sezóny medzi treťoligistami zatiaľ nevychádza podľa predstáv, po prehre 1:4 s trnavským béčkom ťahali za kratší koniec aj v derby s Dubnicou nad Váhom. Tréner Bednár urobil oproti zápasu v Trnave dve korekcie v zostave – v bráne dostal pred Opatom prednosť Ciesar a na pravý okraj obrany sa vrátil P. Gažo. Pred solídnou diváckou návštevou mohol skóre stretnutia otvoriť domáci Vaško, ale Ciesar bol pozorný. Vzápätí strieľal zdiaľky Suchý, ale gólom ne- skončila ani pokus Jakúbeka. V závere prvého polčasu Ciesar skvelým zákrokom síce zmaril veľkú šancu Vaška, ale v 41. min. už domáci využili diery v belušskej obrane a osamotený Čurik nemal problém doraziť loptu za Ciesarov chrbát – 1:0. Domáci brankár Digaňa mal v prvom polčase minimum práce, tesne pred prestávkou si poradil s priamym kopom Hrenáka.

Belušanov v snahe o vyrovnanie pribrzdil hneď po zmene strán Václav, keď v 49. min. z priameho kopu zvýšil na 2:0. Vzápätí sa pokúšal o kontaktný gól Hrenák, ale Digaňa bol pozorný a gólom neskončil ani prienik Gaža, ktorý síce rozvlnil sieť, ale len tú bočnú. Dubnický brankár si poradil s priamym kopom Gorelku a aj v druhom zápase sezóny si udržal čisté konto. A keďže domácemu Vaškovi nebolo súdené streliť gól a ani v tretej gólovej šanci zápasu Ciesara neprekonal, skončilo sa stretnutie výsledkom 2:0, vďaka čomu sa Dubničania usadili na vedúcej priečke tabuľky zásluhou lepšieho skóre pred Borčicami.

ŠAĽA – LEDNICKÉ ROVNE 1:2 (0:2)
Góly: 33. Krištof – 0:1, 42. Tomana – 0:2, 90. Kochan – 1:2. Pred 140 divákmi rozhodoval Sárai, ŽK: Braun, Kudry – Krištof, Lipták, Kollár, Tomana, ČK: 41. Milič, 90. Kudry (obaja Šaľa)

Pre Šaľu to bol úvodný zápas sezóny, keďže do III. futbalovej ligy bola zaradená na poslednú chvíľu namiesto Nového Mesta nad Váhom, ktoré nahradilo v druhej najvyššej súťaži zaniknuvšie VSS Košice. Sklári odštartovali pred týždňom domácim víťazstvom 2:1 nad Prievidzou a rovnaký rezultát dosiahli aj v Šali. O svojom víťazstve rozhodli už v prvom polčase, v 33. min. svoj druhý gól v sezóne dosiahol Krištof a v 42. min. sa z priameho kopu trafil aj Tomana. Krátko predtým prišli domáci o vylúčeného Miliča a nakoniec dohrávali len deviati, keď v nadstavenom čase bol vylúčený aj Kudry. Tesne predtým sa síce podarilo Kochanovi znžiť na 1:2, ale na viac už Šali nezostal čas. Lednickým Rovniam po druhom víťazstve sezóny patrí v tabuľke tretia priečka.

NEMŠOVÁ (HOROVCE) – VEĽKÉ LUDINCE 0:3 (0:2)
Góly: 14. Cingel – 0:1, 25. Cingel – 0:2, 72. Cingel – 0:3. Pred 380 divákmi rozhodoval Drobec, ŽK: Balocký, Valašík – Petráš, Hamdaoui.

V Horovciach sa hrala prvý raz tretia liga a hoci domácemu tímu vstup do súťaže nevyšiel (prehra v Gabčíkove 0:4), takmer štyri stovky divákov dúfali, že domáca premiéra už bude bodonosná. Enklávu bývalých hráčov Púchova (Valašík, Marman, Antol) rozšíril Svorada, ale réžiu zápasu mal v rukách hosťujúci Cingel, ktorý dvomi gólmi ešte v prvom polčase utlmil nadšenie domácich. V 72. min. sa Cingelovi podarilo nielen zavŕšiť svoj hattrick, ale zároveň posadiť Horovčanov na dno tabuľky. Tých čaká už túto nedeľu derby s Púchovom. Podľa pôvodného vyžrebovania sa malo hrať v Púchove, ale kvôli inštalácii zavlažovacieho systému na púchovskom štadióne sa oba kluby dohodli na zmene výhody domáceho prostredia.