Púchov zmenil trénera a konečne si zastrieľal

0 36

Trénerská zmena vo futbalovom MŠK Púchov, zdá sa, priniesla nový impulz – púchovskí futbalisti si prvý raz na jar na domácom trávniku poriadne zastrieľali a hosťom z FC Horses nadelili päť gólov. Svoje prvé dva jarné góly vsietil kanonier Marek Gajdošík, prvý raz na jar sa trafili aj Matej Zavadzan a Marek Svorada. Púchov znížil odstup na Lednické Rovne o dva body, keďže sklári doma ratovali iba dom v hodine dvanástej gólom Petra Liptáka. Ešte výraznejšiu prvopolčasovú stratu museli zmazávať futbalisti Beluše, ktorí s béčkom Zlatých Moraviec prehrávali 0:2 ale po prestávke gólmi Michala Hrenáka a Mateja Gorelku vyrovnali na konečných 2:2. Tento týždeň sú na programe dve kolá – šlágrom stredajšieho  programu je derby Lednické Rovne – Púchov.

Kapitán Michal Riška sa zamotal do úvodnej gólovej akcie zápasu. Hlásateľ ho dokonca vyhlásil za autora gólu, ale v rozhodcovskom zápise bol gól zapísaný ako vlastenec hosťujúceho Halása. „Bol som asi meter od lopty, jeden z hosťujúcich obrancov si ju sám zrazil za bránkovú čiaru. Predchádzala tomu však naša agresivita, takže ku gólu sme určite prispeli aj my,“ začal bilancovať stretnutie bohaté na góly Michal Riška.

Ako sám priznal, trénerskú výmenu v priebehu sezóny už dlhšie nezažil: „Na jednej strane nás to prekvapilo, pretože na trénera Vágnera sme boli dlhú dobu zvyknutí, ale na druhej strane to bol nový impulz. Výsledkom bolo päť gólov v súperovej sieti, a to hovorí za všetko.“ Nový tréner Eduard Pagáč dal v základnej zostave šancu mladému Adriánovi Hrančíkovi na pravej strane obrany, ktorý si najviac prihrávok vymenil práve s Michalom Riškom.

Pre Aďa to bol poriadny krst ohňom, trošku tam „lietal“ v niektorých nebezpečných situáciach, ale je to mladý a šikovný chalan, my skúsenejší mu musíme pomôcť,“ hodnotil vystúpenie debutanta kapitán Michal Riška. Dúfa, že do konca sezóny sa tímu podarí nazbierať čo najviac bodov, ale aj získať si priazeň diváka.

Na tribúnach je málo divákov, možno sme k tomu prispeli v poslednom čase aj my, ale snáď budeme produkovať atraktívnejší futbal a prilákame väčší počet fanúšikov.

PÚCHOV – FC HORSES 5:2 (3:0)
Góly: 13. vlastný Halás – 1:0, 21. M. Gajdošík – 2:0, 28. M. Zavadzan – 3:0, 53. Tabak – 3:1, 66. Szabó – 3:2, 69. M. Gajdošík – 4:2, 76. Svorada – 5:2. Pred 150 divákmi rozhodoval Havran, ŽK: Tabak.

Premiéra Eduarda Pagáča na trénerskej lavičke púchovského A-mužstva mala víťazný nádych. Už po polhodine hry mal jeho tím trojgólový náskok. Nemuselo tomu tak byť, ak by v 3. min. Halás využil nedorozumenie domácej obrany, ale jeho nedôraznú strelu Strelčík s prehľadom kryl. V 9. min. sa Svorada s Gajdošíkom v protiútoku hlásili o prihrávku Pilátovi, ten nakoniec zakončoval sám a jeho strelu Grman vyrazil. Domáci pokračovali v aktivite – Gamboš strieľal k žrdi, kde bol včas aj hosťujúci brankár.

V 13. min. sa domáci tešili z úvodného gólu – po rohovom kope si Halás zrazil loptu do vlastnej siete – 1:0. Hneď po rozohrávke mohlo byť vyrovnané – Barta však nastrelil iba žrď. V 21. min. sa konečne dočkal prvého jarného gólu Gajdošík – v pokutovom území sa ocitol úplne sám a obstrelil vybiehajúceho Grmana – 2:0.

O tri minúty bol blízko k ďalšiemu gólu, tentoraz z priameho súboja vyšiel úspešnejšie hosťujúci brankár. Ten však v 28. min. lovil loptu zo siete po tretí raz, keď sa strelou spoza šestnástky vôbec prvý raz v na jar presadil Zavadzan – 3:0. Púchovčania boli pri chuti – v 32. min. predviedol peknú samostatnú akciu Buček, vyšla mu kľučka i prienik pomedzi dvoch obrancov, ale gólovú radosť mu pokazil Grman.

Do druhého polčasu vstúpili lepšie hostia – po dvoch rohových kopoch si vypracovali šance a
tú druhú Tabak v 52. min. hlavou aj premenil – 3:1. Púchov mohol okamžite kontrovať – v protiútoku štyroch proti trom Svoradov center neprešiel k Bučekovi a o štyri minúty neskôr po akcii Gajdošíka pred Pilátom v poslednej chvíli upratal loptu do bezpečia Tabak.

V 66. min. zdramatizoval zápas Szabó znížením na 3:2, ale podarilo sa mu to len na chvíľu. Už o tri minúty totiž po nezištnej prihrávke Piláta Gajdošík strelil svoj druhý gól v zápase – 4:2. O desať minút si Pilát pripísal ďalšiu asistenciu, keď Grman jeho priamy kop vyrazil len pred seba a Svorada loptu upratal do siete – 5:2. Gajdošík túžil po hattricku, v 78. min. mu ho však zmaril Grman a v 88. min. hosťujúceho brankára síce Pilát obohral, ale z uhla trafil len do žrde. V poslednej minúte mohol po Brezničanovej chybe korigovať vysokú prehru hostí Mrocek, ale v samostatnom nájazde nechal vyniknúť Strelčíka.

BELUŠA – ZLATÉ MORAVCE B 2:2 (0:2)
Góly: 16. Zrubec – 0:1, 39. Nurkovič – 0:2, 65. Hrenák – 1:2, 90. M. Gorelka – 2:2. Pred 150 divákmi rozhodoval Hulínek, ŽK: Bielik, J. Gažo, Mujkoš – Advigov, Galamboš, ČK: 80. J. Gažo (Beluša).

LEDNICKÉ ROVNE – NOVÉ ZÁMKY 1:1 (0:1)
Góly: 15. Švajda – 0:1, 90. Lipták – 1:1. Pred 120 divákmi rozhodoval Patrovič, ŽK: Krištof – Horáček, ČK: 62. Juhás (N. Zámky)