Púchovčania doma naďalej bez bodovej straty

0 78

Keďže ôsme kolo II. hokejovej ligy bolo presunuté na obdobie pred Vianocami, pokračovala tretia najvyššia hokejová súťaž na Slovensku deviatym kolom, v ktorom mal líder západnej skupiny MŠK Púchov opäť výhodu domáceho prostredia. Podobne ako pred týždňom proti Leviciam ju náležite využil a po víťazstve 6:3 nad Prievidzou si udržiava v čele tabuľky dvojbodový náskok pred Partizánskym.

PÚCHOV – PRIEVIDZA 6:3 (1:0, 2:2, 3:1)
Góly: 19. B. Kvocera – 1:0, 23. O. Paliesek – 2:0, 32. M. Mendel – 2:1, 32. M. Furo – 3:1, 37. R. Kerata – 3:2, 49. L. Hrušík – 4:2, 57. T. Bajtala – 5:2, 59. M. Mendel – 5:3, 59. F. Zúbek – 6:3. Pred 300 divákmi rozhodovali D. Lesay – D. Hodoň, A. Rehák.

Do domácej brány sa prvý raz v sezóne postavil nestarnúci František Kučík a celú polovicu zápasu si výbornými zákrokmi udržiaval čisté konto. V prvej tretine mali oba tímy výhodu dvoch presilových hier, ale skóre sa nakoniec menilo v rovnovážnom stave. Necelé dve minúty pred prvou sirénou sa o to svojím tretím gólom v sezóne postaral obranca Kvocera.

Takto sa zo svojho deviateho gólu v sezóne radoval Lukáš Hrušík – proti Prievidzi ním zvyšoval vedenie Púchova na 4:2.

Na začiatku druhej tretiny mal Púchov výhodu ďalšej presilovej hry a tentoraz ju vďaka Palieskovi aj využil – 2:0. V 32. min. najlepší prievidzský strelec Mendel znížil na 2:1, ale prešlo len deväť sekúnd a Púchov získal opäť dvojgólové vedenie, keď sa presadil kapitán Furo. Lenže vďaka kontaktnému gólu Keratu mohli hostia v kabíne ešte dúfať pred treťou tretinou v zápasový zvrat.

Ten sa však nakoniec nekonal – v 49. min. strelil najproduktívnejší púchovský hráč Hrušík svoj deviaty gól v sezóne, načo hostia reagovali dvomi likvidačnými faulami. Pánis inkasoval trest do konca zápasu a presilovku využil Bajtala – 5:2. V predposlednej minúte padli ešte dva góly – najprv druhý raz v zápase presne zamieril hosťujúci Mendel, ale posledné slovo mal domáci Zúbek, ktorý upravil konečný výsledok na 6:3.

V 10. kole pocestuje MŠK Púchov na Záhorie po povinné tri body. Posledná Senica totiž v doterajšom priebehu sezóny nedokázala získať ani jeden bod. Druholigové stretnutie Senica – Púchov sa hrá v sobotu 11. septembra 2017 so začiatkom o 18.00 hod..