Púchovčania na Jarnej cene Žiliny v plávaní

0 67

Pätnásť členov Plaveckého klubu Matador Púchov sa v dňoch 17. – 19. marca zúčastnilo tradičných plaveckých pretekov v krátkom bazéne Jarná cena Žiliny. Ani jednému z nich sa síce nepodarilo dosiahnuť na medailu, ale vybojovali šesť umiestnení v prvej desiatke a viacero z nich si vylepšilo svoje osobné rekordy.

Už tradične najviac disciplín odplávala Lea Kmošenová, ktorá sa do „top ten“ prebojovala na trati 50 metrov voľný spôsob, kde v kategórii 13-14-ročných dievčat obsadila časom 29,41 sek. siedmu priečku a o sekundu si vylepšila svoj osobný rekord.

V kategórii 11-12-ročných skončila Petronela Maráčková na trati 200 metrov motýlik piata a Ina Jurgová na prsiarskej päťdesiatke šiesta. Obe si pri týchto výkonoch výrazne vylepšili svoje osobné maximá. Do najlepšej desiatky sa vošla v juniorskej kategórii Sophie Zahradniková, ktorá na trati 200 metrov voľný spôsob obsadila desiatu priečku.

Z chlapcov bol blízko k medailovému umiestneniu v kategórii 13-14-ročných Samuel Jancík na trati 200 metrov motýlik. Svoj osobný rekord síce vylepšil o takmer osem sekúnd na súčasných 2:49,96 min., ale na štvrtej priečke mu k bronzu chýbalo ešte šesť sekúnd. Hneď za ním skončil na tejto trati s odstupom necelých siedmich sekúnd Mário Hanták.