Púchovčania získali v Dolnom Kubíne ďalšiu výhru

0 52

V sobotu 21. decembra 2019 sa odohral zápas štrnásteho kola 2. hokejovej ligy medzi MHK Dolný Kubín a MŠK Púchov. Zápas, ktorý sa hral na zimnom štadióne v Dolnom Kubíne, si prišlo pozrieť približne 410 divákov. Púchovčania opäť získali cenné víťazstvo a aktuálne majú na konte tridsaťsedem bodov, s ktorými vedú tabuľku základnej časti skupiny A.

MHK Dolný Kubín – MŠK Púchov – 3:5  (0:2, 3:1, 0:2)

Vstup do prvej tretiny bo pre hokejistov z Púchova úspešný, keď už v závere 2. minúty Šimíček využil presilovú hru. V čase 7:53 náskok Púchova navýšil svojim presným zásahom aj Romanov. Nasledovala séria vylúčení na oboch stranách, no stav zápasu sa do konca tretiny nezmenil.

V začiatku druhej tretiny šiel na trestnú lavicu Romanov a Lupták naše oslabenie patrične využil – stav 1:2. V úvode 32. minúty dáva svoj druhý gól v zápase Šimíček, no odpoveď súpera prišla už o niekoľko sekúnd, keď Hricko znížil na 2:3. Po niekoľkých vzájomných vylúčeniach ešte v závere tretiny Hančiak vyrovnáva na 3:3.

Tretiu tretinu sme opäť začali famózne, keď už po 38. sekundách Zúbek zvyšuje na 3:4. Trochu fádnu hru prerušil v 53. minúte Romanov, ktorý po Putalovej prihrávke dáva svoj druhý gól zápasu a Púchov tak vedie 3:5. Priebeh zápasu sa opäť priostril čo bolo vidieť na hre, ale aj na trestných minútach, ktoré rozhodcovia rozdávali za nedovolené zákroky. Do konca tretiny sa už skóre nezmenilo a Púchov sa po minulotýždňovom sklamaní môže tešiť z ďalšej výhry.

Najbližší zápas čaká hokejistov MŠK Púchov už v sobotu 4. januára 2020, kedy počas 15. kola 2. hokejovej ligy odohrajú na zimnom štadióne v Púchove súboj proti HK Iskra Partizánske.