Púchovská prehra v Gabčíkove, Belušania sa strelecky vybúrili

0 19

Futbalisti Púchova neboli v Gabčíkove favoritmi, keďže domáci tím spoločne s Dubnicou nad Váhom ešte neokúsil v tejto sezóne trpkosť porážky a platí to aj naďalej. Po bezgólovom prvom polčase domáci strelili dva góly v rozpätí troch minút a hoci najlepší strelec súťaže Marek Gajdošík prakticky okamžite korigoval na 2:1, Gabčíkovo si víťazstvo postrážilo, pričom ešte nepremenilo pokutový kop. Zvyšní zástupcovia nášho okresu bodovali naplno – Horovce hrajúce pod hlavičkou Nemšovej vyhrali v Galante 3:2 zásluhou hattricku Kingsleyho Ihemeho, ktorý nastúpil až do druhého polčasu. Už na tretiu priečku tabuľky poskočili sklári z Lednických Rovní po víťazstve 3:0 nad Veľkými Ludincami, keď všetky góly padli ešte v prvom polčase. Zaujímavý týždeň majú za sebou Belušania, ktorí najprv v dohrávke 6. kola neudržali proti „béčku“ Zlatých Moraviec dvojgólové vedenie a remizovali 3:3, aby sa v nedeľu strelecky vybúrili v Topoľčanoch a vyhrali vysoko 8:0.

VÝSLEDKY 9. KOLA:

GABČÍKOVO – PÚCHOV 2:1 (0:0)
Góly: 57. E. Hlaváč – 1:0, 59. Z. Bazsó – 2:0, 61. M. Gajdošík – 2:1. Pred 250 divákmi rozhodoval Z. Fehér, ŽK: D. Radványi, E. Hlaváč – P. Hrnko, M. Riška, P. Pilný, ČK: 82. D. Radványi (Gabčíkovo).

Gabčíkovo v tejto sezóne ešte neprehralo a aj proti Púchovu začalo ofenzívne, keď v 6. min. Tóthovu dobre mierenú hlavičku končekmi prstov vyškriabal brankár Pilný. O desať minút si hosťujúci brankár pripísal ďalší bravúrny zákrok, keď dokázal na roh odvrátiť strelu Bazsóa. V 38. min. sa Trabalíkova strela smerujúca medzi žrde odrazila od súperovho obrancu vedľa brány.

Po zmene strán podnikli domáci rýchlu akciu – Hlaváč dostal loptu do behu a chladnokrvným spôsobom prekonal vybehnuvšieho brankára Pilného – 1:0. O dve minúty pridal druhý gól Gabčíkova Bazsó, ktorý z priameho kopu prepálil všetko, čo mu stálo v ceste. Hostí vrátil už o ďalšie dve minúty do zápasu Gajdošík, keď potrestal slabú koncentráciu domácich. V 69. min. fauloval brankár Pilný domáceho útoční- ka a rozhodca Fehér nariadil penaltu. Loptu postavil na biely bod Bazsó, lenže s pokusom smerujúcim do stredu brány si Pilný poradil.

V 82. min. inkasoval druhú žltú kartu Radványi a domáci dohrávali v oslabení. Hostia vrhli všetky sily do útoku, čo mohol využiť striedajúci Englman, ten však z troch krokov trafil iba padajúceho Pilného. Už v nastavenom čase sa mohli tešiť hostia z vyrovnávajúceho gólu. Po Gajdošíkovom priamom kope vyrazil loptu smerujúcu pod brvno brankár Izsmán.

LEDNICKÉ ROVNE – VEĽKÉ LUDINCE 3:0 (3:0)
Góly: 8. Ľ. Chmelík – 1:0, 15. P. Lipták – 2:0, 35. A. Pišta – 3:0. Pred 120 divákmi rozhodovala M. Matulová, ŽK: Ľ. Híreš – M. Horniak.

TOPOĽČANY – BELUŠA 0:8 (0:3)
Góly: 25. B. Ďuriš – 0:1, 41. I. Jurga – 0:2, 45. B. Ďuriš – 0:3, 53. P. Gažo – 0:4, 59. P. Gažo – 0:5, 71. B. Ďuriš – 0:6, 76. M. Remšík – 0:7, 82. R. Rosina – 0:8. Pred 100 divákmi rozhodoval P. Havran, ŽK: S. Pavlovič.

GALANTA – NEMŠOVÁ (HOROVCE) 2:3 (0:0)
Góly: 51. K. Iheme – 0:1, 68. K. Iheme – 0:2, 72. M. Pecho – 1:2, 81. R. Baša – 2:2, 90. K. Iheme – 2:3. Pred 200 divákmi rozhodoval E. Šima, ŽK: R. Baša – D. Valašík, K. Iheme.

DOHRÁVKA 6. KOLA:

BELUŠA – ZLATÉ MORAVCE B 3:3 (1:1)
Góly: 9. M. Gorelka – 1:0, 26. R. De Oliveira – 1:1, 63. M. Mikuška – 2:1, 65. M. Mikuška – 3:1, 85. P. Sládek – 3:2, 86. R. Da Costa – 3:3. Pred 100 divákmi rozhodoval T. Santa, ŽK: B. Ďuriš, J. Martinka, I. Jurga – P. Hlaváč.