Púchovskí hokejisti deklasovali svojho súpera

0 92

V nedeľu 24. novembra 2019 sa odohral zápas desiatého kola 2. hokejovej ligy medzi MŠK Púchov a Bratislavským hokejovým klubom. Zápas, ktorý sa hral na zimnom štadióne v Púchove, si prišlo pozrieť približne 613 divákov. Púchovčania pokračujú vo víťaznom ťažení a pripísali si už deviatu výhru v rade. Aktuálne majú na konte dvadsaťsedem bodov, s ktorými vedú tabuľku základnej časti skupiny A.

MŠK Púchov – Bratislavský hokejový klub – 10:1 (3:0, 2:1, 5:0)

Zostava domáci: Crkoň, Kvocera, Mikuš, Zemko, Pšurný, Zúbek, Brňák, Augustín, Jakubec, Dmitriev, Romanov, Okuliar, Haluška, Prus, Mičuda, Trenčan, Furo, Húska, Bajtala

Zostava hostia: Páleš, Furdek, Jastrabík, Halabrín, Jaško, Ševčík, Špaček, Glemba, Paleček, Bednarič, Vintr, Hochmann, Kubiš, Palkovič, Kovačič

Zápas najlepšieho tímu so súperom z druhej časti tabuľky dával tušiť jednostrannému hokeju. To sa potvrdilo už v čase 3:16, keď Pšurný využil presilovú hru. V 9. minúte náš náskok zvýšil Trenčan. V čase 14:02 skóruje Húska a Púchov viedol 3:0.  Následne sme sa ešte ubránili oslabeniu a stav sa do konca tretiny nezmenil.

Druhá tretina v našom podaní začala ďalším oslabením. Niekoľko minút pred polovicou zápasu sme opäť čelili oslabeniu po treste za napadnutie. Gólovú radosť na našu striedačku opäť priniesol až Romanov, keď v čase 31:45 zvyšuje na 4:0. Ani nie o minútu neskôr skóruje aj Haluška, stav 5:0. Po sérii vylúčení na oboch stranách sa radujú aj hosťujúci hráči, v čase 38:01 Ševčík znižuje na 5:1.

Úvod záverečnej tretiny gólovo Kvocera ochutil už v čase 40:29. Dve minúty na to sa pridal aj Bajtala, stav 7:1. V čase 48:25 strieľa Romanov svoj druhý presný zásah. Po prečkanom oslabení prináša radosť domácim fanúšikom Okuliar, ktorý v čase 53:03 zvyšuje na 9:1. Posledný gól zápasu si pripisuje Dmitriev, keď v čase 57:12 mení skóre Púchova na dvojciferné.

Najbližší zápas čaká hokejistov MŠK Púchov už v sobotu 30. novembra 2019, kedy počas 11. kola 2. hokejovej ligy odohrajú na domácom štadióne v Púchove zápas proti HK 91 Senica.