Púchovskí hokejisti dobyli aj Oravu, o víťazstve rozhodli v tretej tretine

0 7

Po 12. kole západnej skupiny II. hokejovej ligy navýšili hokejisti MŠK Púchov svoj náskok v čele tabuľky na tri body. Kým druhé Partizánske si pripísalo do tabuľky iba dva body za vydreté víťazstvo po samostatných nájazdoch v Prievidzi, Púchovčania opäť zaznamenali trojbodový zisk, ktorý sa však vôbec nerodil ľahko. Ešte v polovici poslednej časti hry svietil na zimnom štadióne v Dolnom Kubíne vyrovnaný stav 2:2. Púchovskí hokejisti však štyrmi gólmi v priebehu záverečných desiatich minút potvrdili líderskú pozíciu v súťaži.

DOLNÝ KUBÍN – PÚCHOV 2:6 (0:1, 2:1, 0:4)
Góly: 6. L. Zemko – 0:1, 25. P. Hanušniak – 1:1, 27. R. Brandis – 1:2, 38. P. Michalica – 2:2, 50. L. Hrušík – 2:3, 53. L. Hrušík – 2:4, 58. M. Panáček – 2:5, 60. M. Mikuš – 2:6. Pred 360 divákmi rozhodovali L. Peterka – I. Gajdošík, M. Hajnik.

V prvom vzájomnom zápase tejto sezóny Púchov nad Dolným Kubínom vyhral doma poľahky 6:1 a hoci sa odveta skončila takmer navlas rovnakým výsledkom, až také ľahké to tabuľkový líder na Orave nemal. Prvú tretinu síce vyhral gólom Zemka zo 6. min., ale v prostrednej časti hry o tesný náskok prišiel. Najprv v 25. min. vyrovnal Hanušniak a hoci o dve minúty Brandis svojím siedmym gólom v sezóne získal pre Púchov opäť vedenie, v 38. min. prekonal brankára Kučíka Michalica a pred treťou tretinou sa začínalo prakticky odznova.

Keď sa posledná časť hry lámala na dve polovice, zobral osud zápasu do svojich rúk Hrušík a dvomi gólmi v priebehu necelých troch minút získal pre svoj tím vedenie 4:2. Domáci sa márne snažili streliť kontaktný gól, naopak do záverečnej sirény ešte dvakrát inkasovali. Najprv v závere 58. min. sa tešil zo svojho premiérového gólu v sezóne Panáček a 57 sekúnd pred koncom dal výsledku definitívnu podobu Mikuš.

V sobotu 2. decembra 2017 bude púchovský zimný štadión v rámci 13. kola II. hokejovej ligy dejiskom medzinárodnej konfrontácie síl – MŠK Púchov privíta maďarský tím KMH Sport KFT Budapešť. Jednému z dvojice zahraničných účastníkov tretej najvyššej domácej hokejovej súťaže sa aktuálne celkom darí, keď vyhral tri z posledných štyroch stretnutí a v tabuľke sa usadil na priebežnej šiestej priečke. Duel sa začína v tradičnom čase o 17.30 hod..