Púchovskí hokejisti na domácom štadióne s vysokou výhrou

0 49

V sobotu 9. novembra 2019 sa odohral zápas ôsmeho kola 2. hokejovej ligy medzi MŠK Púchov a PHC Budapest. Zápas, ktorý sa hral na zimnom štadióne v Púchove, si prišlo pozrieť približne 467 divákov. Púchovčania pokračujú vo víťaznom ťažení a pripísali si už ôsmu výhru v rade. Aktuálne majú na konte dvadsaťštyri bodov, s ktorými vedú tabuľku základnej časti skupiny A.

MŠK Púchov – PHC Budapest – 7:3 (2:0, 3:2, 2:1)

Púchovčania sa z prvého gólového zápisu tešili už v čase 5:33, Kedy sa presne trafil Kuriš.Až v závere tretiny v čase 16:35 domácich fanúšikov potešil Zúbek, ktorý premenil prihrávku od Dmitrieva.

Ani v druhej tretine sa na gól dlho nečakalo a opäť padol do brány hostí. V čase 24:27 sa presadil Ladecký, ktorému asistoval Ganát. Krátko na to prišla aj prvá odpoveď hostí, keď v čase 24:48 strieľa Pálfi. Nasledovala séria vylúčení na oboch stranách, pričom sa Púchovu naskytla presilovka o dvoch hráčov. Tú sme aj využili v čase 30:10 zásluhou Prusa. O niekoľko minút sme získali ďalšiu presilovú hru za podrazenie, ktorú v čase 35:03 ukončil presným zásahom Dmitriev. Chvíľu na to sme sa bránili v oslabení, no aj súper využil možnosť presilovej hry a Poszár v čase 36:11 znížil na 5:2.

Tretia tretina sa gólovej radosti dočkala až v čase 47:07, kedy Furo premieňa Panáčkovú prihrávku. V závere zápasu ešte v čase 54:29 skorigoval stav na 6:3 Modok. No Púchov sa viezol na víťaznej vlne a opäť odskočil na rozdiel štyroch gólov – v čase 55:43 dáva Deneš posledný gól zápasu.

Najbližší zápas čaká hokejistov MŠK Púchov až v sobotu 23. novembra 2019, kedy počas 10. kola 2. hokejovej ligy odohrajú na štadióne ZŠ Hamuliakovo zápas proti Bratislavskému hokejovému klubu.