Púchovskí hokejisti naďalej bez zakopnutia

0 23

Hokejisti MŠK Púchov naďalej kráčajú západnou skupinou II. hokejovej ligy bez zakopnutia. Vyhrali aj svoj piaty zápas, tentoraz na domácom ľade proti Dynamaxu Nitra. Hostia pricestovali do Púchova len s desiatimi korčuliarmi a domácemu tlaku dokázali odolávať len v úvodnej tretine, v ktorej gól nepadol. V prostrednej tretine strelili domáci hráči štyri góly a prakticky rozhodli o výsledku stretnutia.

PÚCHOV – NITRA 6:1 (0:0, 4:0, 2:1)
Góly: 24. J. Pšurný – 1:0, 25. R. Brandis – 2:0, 35. M. Mikuš – 3:0, 36. T. Bajtala – 4:0, 41. J. Pšurný – 5:0, 46. Ľ. Dobrý – 5:1, 56. L. Hrušík – 6:1. Pred 250 divákmi rozhodovali Vido – Hodoň, Rehák.

Po druhý raz v sezóne dostal v púchovskej bráne priestor od začiatku zápasu Baštuga a svoje štatistiky si vylepšil 34 úspešnými zákrokmi. Prvá tretina priniesla vyrovnaný hokej, obe mužstvá vyslali po trinásť striel, ale ani jeden z gólmanov neinkasoval. Vrece z gólmi sa roztrhlo až v prostrednej časti hry, kedy Púchovčania štyrmi gólmi prakticky rozhodli o osude stretnutia.

Skóre otvoril na začiatku 24. minúty Pšurný a už o poldruha minúty viedli domáci 2:0 zásluhou Brandisa. Podobne zlepené góly padli aj v druhej polovici prostrednej tretiny a postarali sa o ne Mikuš s Bajtalom.

Na začiatku záverečnej časti hry Pšurný svojím druhým gólom v zápase zvýšil už na 5:0 a v 46. min. sa tešili po prvý, ale aj posledný raz hostia po góle Dobrého. Päť minút pred koncom si ešte vylepšil svoje štatistiky šiestym gólom v sezóne najproduktívnejší hráč Púchova Hrušík.