Púchovskí hokejisti pokračujú vo víťaznej šnúre

0 29

V sobotu 19. októbra 2019 sa odohral zápas piateho kola 2. hokejovej ligy medzi MŠK Púchov a MHK Dolný Kubín. Zápas, ktorý sa hral na zimnom štadióne v Púchove, si prišlo pozrieť iba 289 divákov. Púchov si po vydarenom piatom zápase pripísal už piatu výhru v rade a aktuálne má na konte pätnásť bodov, s ktorými vedie tabuľku základnej časti skupiny A.

MŠK Púchov – MHK Dolný Kubín  – 3:2 (2:2, 0:0, 1:0)

Už v úvode prvej tretiny mali domáci možnosť premeniť presilovú hru, no dvojminútový trest za podrazenie nevyužili.Otvoriť gólové skóre zápasu sa podarilo až v čase 07:21, keď Zúbek posiela Púchov do vedenia – 1:0. Krátko na to sa domácim opäť naskytla môžnosť presilovej hry za držanie hokejky, no gól do súperovej brány nepadol. To sa prejavilo na hre hosťujúceho tímu, ktorý v čase 12:50 vyrovnal na 1:1 zásluhou Šeligu. Pol druha minúty stačilo na to, aby Hančiak zmenil stav zápasu a Dolný Kubín už viedol 1:2. Radosť na striedačke hostí však netrvala dlho, keď v čase 15:10 presným zásahom Pšurného Púchov vyrovnáva na 2:2. V závere tretiny ešte domáci čelili oslabeniu za seknutie, no súper presilovú hru nevyužil.

V priebehu druhej tretiny sa gólový zápis nekonal. Oba tímy si len navzájom vymenili presilové hry. V prvej desaťminútovke tretiny ponúkli hráči MŠK Púchov tri presilové hry po nedovolených zákrokoch držania hokejky a dvojitého držania protihráča. V druhej desaťminútovke tretiny sa podobný scenár naskytol po troch vylúčeniach hráčov MHK Dolný Kubín, ktorý sa dopustili hákovania, podrazenia a napadnutia. Ani jedna presilová hra nebola využitá.

Tretia tretina nenechala na ďalší gól dlho čakať. Už v čase 45:32 Kvocera posiela Púchov do vedenia, keď premenil Pšurného prihrávku. O niekoľko minút prišli ďalšie oslabenia na strane domácich, ktoré hosťujúci hráči opäť nedokázali využiť. V záverečných minútach zápasu sa hokejistom z Púchova dostalo príležitosti zvýšiť svoje skóre, keď dvojminútový trest za pästný súboj dostal Javorka, a chvíľu na to šiel za hákovanie sedieť aj Sluka. Púchovčania však opäť početnú prevahu nevyužili a zápas vyhrali o jeden gól.

Najbližší zápas čaká hokejistov MŠK Púchov už v sobotu 26. októbra 2019, kedy počas 6. kola 2. hokejovej ligy odohrajú na súperovom ľade zápas proti klubu HK Iskra Partizánske.