0 99

V sobotu 30. novembra 2019 sa odohral zápas jedenásteho kola 2. hokejovej ligy medzi MŠK Púchov a HK 91 Senica. Zápas, ktorý sa hral na zimnom štadióne v Púchove, si prišlo pozrieť približne 403 divákov. Púchovčania pokračujú vo víťaznom ťažení a pripísali si už desiatu výhru v rade. Aktuálne majú na konte tridsať bodov, s ktorými vedú tabuľku základnej časti skupiny A.

MŠK Púchov – HK 91 Senica – 8:2 (4:0, 4:1, 0:1)

Zostava domáci: Baštuga, Kvocera, Mikuš, Zemko, Pšurný, Zúbek, Brňák, Haluška, Trenčan, Dmitriev, Romanov, Okuliar, Kollárik, Prus, Panáček, Mičuda, Furo, Húska, Bajtala

Zostava hostia: Barčák, Línek, Leskovský, Záviš, Dolinajec, Baránek, Dolinajec, Melicher, Hyža, Demjan, Boor, Daniel, Heleši, Gergel, Grell

Gólový účet zápasu otvoril v čase 06:36 Zemko, keď využil našu prvú presilovú hru. Náskok púchovčanov navýšil v čase 12:50 Pšurný. V závere prvej tretiny ešte skóroval Trenčan v čase 18:12 a minútu pred sirénou sa radoval aj Brňák. Domáci tak odchádzali do šatní za priaznivého stavu 4:0.

Druhá tretina priniesla radosť domácim divákom už v čase 21:27, keď Trenčan už druhýkrát dostal puk za chrbát hosťujúceho brankára.Pár minút na to hostia dosiahli zásluhou Heliša malý návrat do zápasu – 5:1. Odpoveďou bol presný zásah Kvoceru, ktorý ani nie po minúte zvyšoval na 6:1. NAsledovalo zopár oslabení na oboch stranách. Práve počas oslabenia v čase 34:45 sa presadil Prus – 7:1. O pár sekúnd dáva Zemko posledný gól púchovčanov v tomto zápase – 8:2. Do konca tretiny sa už stav nezmenil.

Záverečná tretina začala z našej strany nie zrovna najlepšie – prišli tresty za napadnutie a neskôr za hákovanie, ktoré sme ale úspešne ubránili. V čase 49:41 Baránek opticky znižuje na 8:2. V závere zápasu si ešte trest 2+10 minút za vrazenie na mantinel odniesol Húska a niekoľko minút po ňom šiel sedieť aj Dmitriev za seknutie.

Najbližší zápas čaká hokejistov MŠK Púchov už v sobotu 7. decembra 2019, kedy počas 12. kola 2. hokejovej ligy odohrajú na zimnom štadióne v Prievidzi zápas proti HC Prievidza.