Púchovskí hokejisti vybojovali ďalšiu výhru

0 53

V sobotu 26. októbra 2019 sa odohral zápas šiesteho kola 2. hokejovej ligy medzi HK Iskra Partizánske a MŠK Púchov. Zápas, ktorý sa hral na zimnom štadióne v Partizánskom, si prišlo pozrieť približne 332 divákov. Púchovčania pokračujú vo víťaznom ťažení a pripísali si už šiestu výhru v rade. Aktuálne majú na konte osemnásť bodov, s ktorými vedú tabuľku základnej časti skupiny A.

HK Iskra Partizánske – MŠK Púchov – 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Úvodná tretina pre našich hokejistov nezačala zrovna najlepšie. Nevýraznú hru prerušil až Martin Michalik, ktorý v čase 13:44 otvára gólový stav zápasu a posiela Partizánske do vedenia – 1:0. Do konca tretiny, ktorá sa odohrala bez jediného vylúčenia, sa skóre nezmenilo.

Druhá tretina sa niesla v iskrivejšej atmosfére. Už v 26. minúte získal súper presilovku po Pšurného napadnutí. Tú však nevyužil a onedlho prišlo ďalšie, tentokrát vzájomné vylúčenie. Zmenu stavu priniesla až naša presilovka o jedného hráča, ktorú v 33. minúte využil Mikuš. Púchov ta v polovici zápasu vyrovnal na 1:1. Púchovčania mali v nasledujúcich minútach možnosť získať vedenie, keďže súper sa dopustil hneď niekoľko trestných zákrokov, no ani jednu presilovú hru sme nevyužili.

Tretia tretina na štýle hry veľmi nezmenila a v úvodných minútach hrali Púchovsčania v oslabení po nedovolených zákrokoch Pšurného a neskôr aj Božika. Po úspešnom ubránení sa, nasledovala dvojica vylúčení na strane Partizánskeho. Práve to druhé sa hráčom MŠK Púchov podarilo v čase 51:06 využiť zásluhou Pšurného a Púchov sa dostal do vedenia – 1:2. Na to prišli z našej strany opäť zbytočné oslabenia, ktoré mohli znamenať stratu cenných troch bodov. Aj tým sme sa ale úspešne ubránili a vybojovali tak cenné body.

Najbližší zápas čaká hokejistov MŠK Púchov už v sobotu 2. novembra 2019, kedy počas 7. kola 2. hokejovej ligy odohrajú na domácom štadióne zápas proti klubu HK Brezno.