Púchovskí hokejisti vybojovali vysokú výhru

0 50

V sobotu 12. októbra 2019 sa odohral zápas štvrtého kola 2. hokejovej ligy medzi HK MŠK Indian Žiar nad Hronom a MŠK Púchov. Zápas, ktorý sa hral v Slovalco Aréne v Žiari nad Hronom, si prišlo pozrieť 1304 divákov. Púchov si po vydarenom štvrtom zápase pripísal už štvrtú výhru a aktuálne má na konte dvanásť bodov, s ktorými vedie tabuľku základnej čati skupiny A.

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom – MŠK Púchov – 1:6 (0:3, 0:2, 1:1)

Prvá tretina sa niesla v pokojnom duchu, o čom svedčí absencia trestných minút. Gólový účet zápasu otvoril Denis Trenčan v čase 5:09, ktorý púchovčanov poslal do vedenia po prihrávke Patrika Augustína. Druhý gól si MŠK Púchov pripísalo v čase 13:06, kedy skóroval  Jakub Pšurný po prihrávke od Frantička Zúbeka. Záverečný gól tretiny padol v čase 17:24, keď 22-ročný Kirill Romanov využil prihrávku od Anatoliho Prusa.

Aj druhá tretina sa zaobišla bez vylúčení na oboch stranách. Púchov svoj gólový náskok navýšil na 0-4 už v čase 21:18 zásluhou Martina Božíka, ktorému asistoval Artem Dmitriev. Radosť na našej striedačke ešte nestihla pominúť a hokejisti MŠK Púchov sa opäť radovali. V čase 22:14 sa presným zásahom Filip Okuliar postaral o zmenu stavu zápasu na 0-5. Do konca tretiny sa už stav nezmenil.

Tretia tretina priniesla prvé vylúčenie, keď v čase 46:05 šiel za seknutie na trestnú lavicu Jakub Pšurný. Krátko po vypršaní trestu Púchov navýšil svoj náskok na 0-6, keď v čase 49:00 skóroval Artem Dmitriev. Prvú presilovku si púchovčania zahrali po vylúčení Jozefa Stümpela, no trest za podrazenie nedokázali využiť.

Súperovi sa podaril aj malý návrat do zápasu, keď v čase 57:41 skóroval Šimon Šimkovič a stav zápasu skorigoval na 1-6. Aj napriek rozhodnutému stavu došlo pár sekúnd pred koncom zápasu na pästnú výmenu názorov. Hlavnými aktérmi boli Romanov a Pohanka, ktorí dve sekundy pred záverom zápasu dostali za bitku zhodne dvojminútový trest.

Najbližší zápas čaká hokejistov MŠK Púchov už v sobotu 19. októbra 2019, kedy počas 5. kola 2. hokejovej ligy odohrajú na domácom štadióne zápas proti klubu MHK Dolný Kubín.