Púchovskí hokejisti získali siedmu výhru v rade

0 38

V sobotu 2. novembra 2019 sa odohral zápas siedmeho kola 2. hokejovej ligy medzi MŠK Púchov a HK Brezno. Zápas, ktorý sa hral na zimnom štadióne v Púchove, si prišlo pozrieť približne 439 divákov. Púchovčania pokračujú vo víťaznom ťažení a pripísali si už siedmu výhru v rade. Aktuálne majú na konte dvadsaťjeden bodov, s ktorými vedú tabuľku základnej časti skupiny A.

MŠK Púchov – HK Brezno – 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)

Gólový účet zápasu púchovčania otvorili už v čase 2:35, keď Furo premenil prihrávku od Bajtalu. Súper vyrovnal v čase 14:38 zásluhou Koštiala. V poslednej minúte ešte domáci získali možnosť presilovej hry, no do konco tretiny sa stav nemenil.

V druhej tretine, v čase 33:25, dostal MŠK Púchov trest za priveľa hráčov na ploche. No aj napriek oslabeniu sa dokázal presadiť Brňák a Púchov tak získal vedenie 2:1. radosť na doomácej striedačke však netrvala dlho, keď o pár sekúnd prišlo ďalšie oslabenie po Mičudovej hre so zdvihnutou hokejkou. Tu sa už súper nenechal núkať a v čase 36:06 Laubert vyrovnáva na 2:2. Mičudov návrat z trestnej lavice netrval dlho, keď po vyrovnávajúcom góle dostal 10+20 minút za nešportové správanie. Stav zápasu sa už do konca tretiny nezmenil.

Tretia tretina nezačala pre MŠK Púchov príjemne. Hneď v začiatku dostal Mikuš trest za zdržiavanie hry. V čase 47:08 presným zásahom Zúbeka získava Púchov vedenie – 3:2.Nasledovala séria vylúčení na každej strane, no ani jedna neviedla ku gólovej radosti. Až v čase 53:47 Furo po prihrávke Pišoju potvrdzuje víťazný cieľ svojho klubu. V závere zápasu sme ešte získali presilovú hru, no tá už zmenu stavu nepriniesla.

Najbližší zápas čaká hokejistov MŠK Púchov už v sobotu 9. novembra 2019, kedy počas 8. kola 2. hokejovej ligy odohrajú na domácom štadióne zápas proti klubu PHC Budapest.