Púchovským futbalistom sa nedarí naskočiť na víťaznú vlnu

0 7

Púchovským futbalistom sa nedarí naskočiť na víťaznú vlnu. V tejto sezóne sa im zatiaľ nepodarilo vyhrať viac ako dva zápasy po sebe, a tak nečudo, že im stále patrí pozícia v strede tabuľky. Po víťazstvách v Topoľčanoch a doma proti Šali cestovali do Galanty optimisticky naladení, ale na strelecké prebudenie z predchádzajúcich dvoch zápasov, kedy nastrieľali dovedna osem gólov, sa im nepodarilo nadviazať. O víťazstve Galanty 1:0 rozhodol René Revák, ktorý v Púchove pred štyrmi rokmi pár mesiacov pôsobil. Stále nižšie a nižšie sa v tabuľke posúvajú Belušania, ktorí nestačili na „béčko“ Dunajskej Stredy a preskočili ich už aj Horovčania, hrajúci pod hlavičkou Nemšovej, ktorí uspeli v Prievidzi zásluhou Nemanju Radenoviča. Gólové hody sa konali v Lednických Rovniach – domáci sklári štyrmi gólmi zdolali „béčko“ Zlatých Moraviec a stále sú na dohľad vedúcej dvojice Borčice – Dubnica nad Váhom, ktorá si v šlágri kola body spravodlivo podelila.

GALANTA – PÚCHOV 1:0 (1:0)
Gól: 41. R. Revák – 1:0. Pred 100 divákmi rozhodoval R. Šandrik, ŽK: A. Hrančík, M. Zavadzan.

Prvá šanca zápasu sa zrodila hneď v úvodnej minúte, avšak Kočiš sám zoči-voči brankárovi Pilnému nepochodil. Ďalšiu šancu domácich nepremenil po úniku Lénárta v 10. min. Revák, ktorý strelou z hranice pokutového územia ohrozil bránku hostí.

Po štvrťhodine hry sa osmelili aj hostia – strela Hrnka však mierila nad bránu. V 25. min. mohol na druhej strane otvoriť skóre Kočiš, avšak brankár Pilný jeho strelu vyrazil. O päť minút ho napodobnil Baša, ktorý po individuálnej akcii ľavačkou nemieril presne. Galanta otvárala skóre tesne pred prestávkou, keď sa v 41. minúte po akcii Lenárta presadil strelou pod brvno Revák.

Do druhého polčasu vstúpili lepšie hostia, mali viac loptu na kopačkách. V ďalšom priebehu sa kvalita z trávnika vytratila, viac sa bojovalo, ako hralo. V závere sa hostia snažili o vyrovnanie, avšak vážnejšiu šancu si už nevypracovali.

LEDNICKÉ ROVNE – ZLATÉ MORAVCE B 4:1 (1:0)
Góly: 40. D. Kollár – 1:0, 46. P. Lipták – 2:0, 56. Ľ. Chmelík – 3:0, 65. M. Buček – 4:0, 79. R. Da Costa – 4:1. Pred 150 divákmi rozhodoval Z. Fehér, ŽK: M. Krištof – R. Da Costa.

D. STREDA B – BELUŠA 2:0 (0:0)
Góly: 60. R. Csóka – 1:0, 75. A. Mészáros – 2:0. Pred 115 divákmi rozhodoval E. Šima, ŽK: G. Varga, A. Mészáros – M. Gorelka, F. Vavrík.

PRIEVIDZA – NEMŠOVÁ (HOROVCE) 0:1 (0:1)
Gól: 33. N. Radenovič – 0:1. Pred 200 divákmi rozhodoval M. Drobec.