Púchovu chýbajú góly – nedali ho už vo štvrtom jarnom zápase

0 0

Len bod za bezgólovú remízu si zo štadióna vo Vrakúni doviezli futbalisti MŠK Púchov a nevyužili tak zakopnutie lídra z Komárna, ktorý po remíze 1:1 stratil v Nových Zámkoch prvé jarné body. Púchovčania vo štvrtom zo siedmich jarných zápasov nedokázali súperovi streliť ani gól a hoci aj naďalej majú najpevnejšiu obranu v lige, bez gólov im  bodové konto nebude rásť trojbodovým tempom. Z rovnakého víťazstva 2:1 sa tešili aj hráči Beluše, ktorí v domácom stretnutí s Nededom museli otáčať nepriaznivo sa vyvíjajúce skóre. Na vedúci gól Ambassu odpovedal  ešte v prvom polčase svojím dvanástym gólom v sezóne Matej Gorelka a dvanásť minút pred koncom sa prvý raz v belušskom drese presadil Milan Mujkoš.

VÝSLEDKY 25. KOLA:

DUNAJSKÁ STREDA B – PÚCHOV 0:0

Dunajskostredské „béčko“ je pre púchovských futbalistov podobne nepríjemným súperom ako Veľké Ludince. Rovnako ako v jesennom zápase na domácom trávniku sa im nepodarilo dosiahnuť čo len jeden gól, a keďže najlepšia obrana v súťaži aj tentoraz stála na pevných nohách, zrodila sa bezgólová remíza.

Domáci mali na ihrisku prevahu, hostia sa spoliehali na prípadné protiútoky, ktoré im však na jar nevychádzajú tak ako v jesennej časti. Z domáceho tímu bol v prvom polčase najaktívnejší Sabler, ale ani jedna z jeho troch príležitostí gólom neskončila. Po prestávke sa k slovu dostali aj hostia, bránu Száraza však ohrozili len sporadicky a zameriavali sa predo- všetkým na to, aby neinkasovali.

BELUŠA – NEDED 2:1 (1:1)
Góly: 18. Ambassa – 0:1, 30. M. Gorelka – 1:1, 78. Mujkoš – 2:1. Pred 100 divákmi rozhodoval Bezák, ŽK: Kršák – Kukučka, Nikolič.

Zápas v Beluši sa predohrával už v utorok a hoci prvé šance na skórovanie mali domáci
zásluhou Hrenáka a Mišutku, vedenia sa ujali hostia, keď v 18. min. Ambassa aj s pomocou žrde prekonal Ciesara – 0:1. Príležitosť na vyrovnanie mal Mujkoš, ale nechal vyniknúť Nemčeka, ktorý však v 30. min. nedosiahol na prízemnú strelu najlepšieho belušského strelca Gorelku – 1:1.

Ten istý hráč mohol svoj tím poslať aj do vedenia, ale Nemček jeho hlavičkový pokus kryl. Aj v druhom polčase hostia s vypätím všetkých síl vzdorovali, po góle volala predovšetkým Gorelkova šanca, pri ktorej nastrelil žrď. Rozhodnutie prišlo v 78. min., kedy pri jednom z množstva závarov v šestnástke Nededu sa najlepšie orientoval Mujkoš a strelil svoj prvý gól v belušskom drese – 2:1. V záverečnej desaťminútovke sa duel už len dohrával a Beluša si vďaka trom bodom upevnila štvrtú pozíciu v tabuľke.

ŠURANY – LEDNICKÉ ROVNE 1:2 (0:0)
Góly: 51. Lipták – 0:1, 59. Dikácz – 1:1, 81. Krištof – 1:2. Pred 350 divákmi rozhodoval Kozolka, ŽK: Piskla – Krištof.

Na rozdiel štyroch bodov odskočili Púchovu tabuľkoví susedia z Lednických Rovní, ktorí zvíťazili v Šuranoch 2:1 zásluhou presnej mušky Petra Liptáka a Martina Krištofa.