Púchovu sa vzďaluje už aj pozícia vicemajstra

0 19

Treťoligisti majú za sebou prvý z troch jarných „anglických“ týždňov, počas ktorého odohrali dva zápasy. Výnimkou bolo vedúce Komárno, ktoré pauzovalo v stredu a Beluša, ktorá oddychovala cez víkend. Stredajšie vložené 36. kolo našim zástupcom nevyšlo – okrem Beluše prehrali aj Lednické Rovne v Gabčíkove a streleckú formu z jesene márne hľadajú púchovskí futbalisti, ktorí nedokázali skórovať už v šiestom jarnom zápase. Výsledkom bola bezgólová remíza s Nemšovou. Stratené body z domáceho trávnika nedokázali Púchovčania získať späť, pretože na ihrisku „béčka“ Zlatých Moraviec síce vyhrávali zásluhou premenenej Brezničanovej penalty, ale ešte do prestávky domáci dvomi gólmi otočili skóre vo svoj prospech a v druhom polčase ešte pridali jeden poisťujúci gól. Vzďaľuje sa im už aj pozícia vicemajstra, keďže odstup za druhými Lednickými Rovňami narástol už na šesť bodov. Sklári totiž cez víkend bodovali naplno vo Veľkom Mederi.

VÝSLEDKY 36. KOLA:

PÚCHOV – NEMŠOVÁ 0:0
Pred 120 divákmi rozhodoval Drobec, ŽK: M. Gajdošík – M. Klooster, Beňo.

Púchovčania na jar doplácajú na slabú efek- tivitu streľby, už v šiestom z desiatich jarných zápasov nedokázali skórovať a nakoniec mohli byť radi, že s Nemšovou vybojovali aspoň bod, keďže súper mal po prestávke viacero šancí na strelenie víťazného gólu. Domáci boli spočiatku aktívnejší, hlavne Pilát bol často pri lopte a v 12. min. pekným volejom preveril pozornosť brankára Chovana. V 16. min. preletel center Gamboša až k nabiehajúcemu Vanákovi, ktorý z ľavej strany prekopol bránu. V 23. min. Buček vybojoval loptu, ale v protiútoku dvoch na jedného jeho prihrávku na voľného Gajdošíka vystihol Kresánek. O dve minúty bolo horúco pred púchovskou bránou – po rohovom kope sa v šanci ocitol Schiszler, ale k lepšiemu zakončeniu mu chýbalo viac pokoja.

Juraj Pilát hýril aktivitou, ale ani jemu sa nepodarilo skórovať

Hostia postupne preberali iniciatívu a v 30. min. síce rozvlnil po centri Holíčka Čatakovič sieť, ale len z bočnej strany. O štyri minúty nato sa v gólovej pozícii ocitol Prekop – po akcii Issu hlavičkoval zblízka pod brvno, ale Letko jeho úmysel bravúrne vystihol. Krátko pred prestávkou si prihrávku do „uličky“ vypýtal domáci Gajdošík, loptu dobre prevzal, lenže potom si ju hodil príliš ďaleko od seba a bolo po šanci.

Po zmene strán sa v identickej situácii ocitol hosťujúci M. Klooster, postupoval sám na domácu bránu, obhodil síce Letka, ale aj ľavú žrď jeho brány. Nemšová cítila šancu na zisk troch bodov, šance na víťazný gól mali striedajúci hráči – najprv Letko chytil strelu Fabuša a v nadstavenom čase zachránil pre domácich bod aj po hlavičke Kvasničku.

BELUŠA – DUBNICA NAD VÁHOM 0:2 (0:1)
Góly: 26. Vaško – 0:1, 55. Jakúbek – 0:2. Pred 200 divákmi rozhodoval Havran, ŽK: P.

Do belušskej zostavy sa vrátil uzdravený Mujkoš a prvý raz dostal priestor v základnej zostave dorastenec M. Pilát. Dubničania majú na jar dobrú fazónu, svoje predsavzatie zachrániť sa v III. futbalovej lige napĺňajú do bodky a trojbodový zisk v Beluši im k tomu pomohol. Vaškovi zasa pomohol k úvodnému gólu Mujkoš, keď chyboval v rozohrávke a dubnický hráč prekonal Opata – 0:1.

Domáci sa v prvom polčase do šancí príliš nedostávali, za zmienku stáli iba pokusy J. Gaža a Jurgu. Hosťom stačilo odohrať z druhého polčasu iba desať minút, aby svoje vedenie zvýšili na 2:0, prízemnou strelou sa presadil Jakúbek. Domáci sa snažili aspoň o čestný úspech, ale Mujkošova hlavička minula cieľ a potrebná presnosť chýbala aj priamemu kopu Gorelku.

GABČÍKOVO – LEDNICKÉ ROVNE 2:0 (1:0)
Góly: 16. Belkovics – 1:0, 79. Tóth – 2:0. Pred 300 divákmi rozhodoval Bezák, ŽK: Trajcsik,

VÝSLEDKY 28. KOLA:

ZLATÉ MORAVCE B – PÚCHOV 3:1 (2:1)
Góly: 33. Brezničan (11 m) – 0:1, 40. Fekiač – 1:1, 43. Balko – 2:1, 55. Fekiač – 3:1. Pred 250 divákmi rozhodoval Husár, ŽK: Fekiač – M. Zavadzan, Brezničan, Svorada.

Púchovčania začali aktívnejšie, už v 2. min. vystrašil Pichňu Kopiš a po ňom sa do zakončenia dostal aj Iheme, ale jeho strela zblízka letela nad bránu. Domáci sa ťažko presadzovali cez pevnú branu hostí, jednu z mála príležitostí nevyužil Balko, keď v 25. min. z piatich metrov prestrelil bránu. V 33. min. bol blízko k svojmu prvému jarnému gólu Gajdošík, po dlhom pase obišiel aj Pichňu, ale pred prázdnou bránou ho fauloval Fekiač.

Nariadenú penaltu premenil Brezničan – 0:1. Hostia však o vedenie ešte do prestávky prišli. Najprv po priamom kope Galamboša hlavou vyrovnal Fekiač a dve minúty pred prestávkou Balko spoza šestnástky strhol vedenie na domácu stranu. Desať minút po zmene strán strelil svoj druhý gól v zápase Fekiač a z hostí razom vyprchala všetka energia. Jedinú šancu na korekciu skóre mal v závere Gamboš, ale trafil iba do žrde.

VEĽKÝ MEDER – LEDNICKÉ ROVNE 0:3 (0:1)
Góly: 35. Detko – 0:1, 77. T. Prekop – 0:2, 90. Detko – 0:3. Pred 120 divákmi rozhodoval Valent, ŽK: Dzíbela, Bombicz.