Sen o postupe sa rozplynul, hokejisti vypadli vo štvrťfinále

0 42

Púchovský zimný štadión zažil v nedeľu večer obrovské sklamanie. Sen hokejistov MŠK Púchov o postupe do druhej najvyššej súťaže sa nečakane rozplynul už vo štvrťfinále play-off II. hokejovej ligy. V sérii hranej na dva víťazné zápasy nestačili Púchovčania na „béčko“ extraligového Liptovskému Mikuláša. V sobotňajšom zápase po dvojcifernom víťazstve 10:4 síce vyrovnali sériu na 1:1, ale rozhodujúci tretí zápas nezvládli a prehrali ho 1:4. Do semifinále II. hokejovej ligy tak postúpili iba tímy z východnej skupiny – okrem „béčka“ Liptovského Mikuláša aj Humenné, Martin a Rimavská Sobota.

ŠTVRŤFINÁLE – 2. ZÁPAS:

PÚCHOV – LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ B 10:4 (3:1, 4:1, 3:2)
Góly: 3. L. Hrušík – 1:0, 9. L. Zemko – 2:0, 16. T. Koniar – 2:1, 18. A. Špankovič (trestné strieľanie) – 3:1, 25. I. Oško – 3:2, 33. F. Zúbek – 4:2, 36. M. Furo – 5:2, 37. M. Mikuš – 6:2, 39. J. Pšurný – 7:2, 41. T. Koniar – 7:3, 47. L. Zemko – 8:3, 48. B. Kvocera – 9:3, 49. A. Špankovič – 10:3, 55. M. Matejka – 10:4. Pred 400 divákmi rozhodovali D. Lesay – M. Drblík, O. Durmis.

V púchovskej bráne tentoraz dostal prednosť pred Kučíkom Baštuga a jeho spoluhráči vybehli na Liptákov so snahou čo najskôr rozhodnúť o výsledku. Už v polovici tretej minúty sa do gólovej šance dostal prvý púchovský útok a Hrušík otvoril skóre – 1:0. Vzápätí síce Púchovčania nevyužili presilovú hru pri vylúčení Danka, ale na konci 9. min. zvýšil na 2:0 Zemko. V 16. min. síce Koniar znížil, ale rozdiel jedného gólu vydržal len čosi viac ako dve minúty. V 18. min. totiž Oravec v gólovej šanci zahákoval Špankoviča, ktorý z nariadeného trestného strieľania strelil svoj prvý gól v púchovskom drese.

Gólový účet druhej tretiny síce otvoril hosťujúci Oško, ale prostredná časť hry jasne patrila domácemu tímu, ktorý štyrmi gólmi v rozpätí šiestich minút prakticky rozhodol, že hrať sa bude aj v nedeľu. Najprv v 33. min. sa druhý raz v zápase presadil prvý púchovský útok, keď na konci spolupráce Pšurného s Hrušíkom bol Zúbek – 4:2.

Rozhodujúci tretí zápas si púchovskí hokejisti vybojovali sobotňajším dvojciferným víťazstvom 10:4 – takto strelil ôsmy gól Lukáš Zemko.

Prešli len tri minúty a Púchov viedol už o tri góly zásluhou presného zásahu svojho kapitána Fura. Po jeho góle išli v rozpätí 52 sekúnd na trestnú lavicu hosťujúci Javorka s Recom a Mikuš, ktorý sa do zostavy vrátil po jednozápasovej pauze, zvýšil na 6:2. Hosťujúceho brankára Melnu vystriedal Bačík, ale ten inkasoval už po necelých dvoch minútach. Po vylúčení Koniara totiž domáci pokračovali v početnej výhode o dvoch hráčov a opäť boli úspešní, keď na 7:2 upravil Pšurný.

Vstup do tretej tretiny síce lepšie vyšiel hosťom, keď sa po nájazde zoči-voči Baštugovi po druhý raz v zápase gólovo presadil Koniar, ale Liptákom sa už zápas nepodarilo zdramatizovať. V 47. min. totiž Zemko strelil svoj druhý gól a o minútu potrestal Oškovo sekanie využitím presilovej hry Kvocera – 9:3. Obecenstvo začalo žiadať o „desiatku“ a dočkalo sa už o minútu, keď sa medzi dvojgólových strelcov zaradil aj Špankovič – 10:3. Po Matejkovom korigujúcom góle na 10:4 videli diváci ešte dva pästné súboje – Bajtalu s Martínkom a Zúbeka s Dankom, pričom druhá dvojica zvyšok zápasu nedohrala.

ŠTVRŤFINÁLE – 3. ZÁPAS:

PÚCHOV – LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ B 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
Góly: 11. M. Pawelski – 0:1, 39. J. Pavlovič – 0:2, 39. A. Kalousek – 0:3, 44. D. Madový – 1:3, 60. D. Legerský – 1:4. Pred 400 divákmi rozhodovali M. Mĺkvy – J. Lesay, A. Kollár.

Púchovskí fanúšikovia namlsaní sobotňajším dvojciferným víťazstvom prišli v nedeľu večer oslavovať postup do semifinále II. hokejovej ligy, ale namiesto toho ich čakalo veľké sklamanie. Hostia na rozdiel od soboty nastúpili so štyrmi útokmi, keď do hry zasiahli aj štyridsiatnici Kalousek s Mravcom a patrili k lídrom mikulášskej ofenzívy. Hrdinom zápasu bol však brankár Melna, ktorý dal zabudnúť na šesť inkasovaných gólov z predchádzajúceho dňa.

Domácim na rozdiel od soboty nevyšiel vstup do stretnutia, hoci sa im v 10. min. naskytla šanca hrať v početnej výhode o dvoch hráčov. Presilovku nevyužili a po jej skončení naopak udrel súper zásluhou Pawelského – 0:1. Domáci v prvej tretine síce vyslali na brankára Melnu šestnásť striel, lenže prekonať sa im ho nepodarilo.

Mikulášsky brankár odolával aj počas celej druhej tretiny. Chlieb zápasu sa lámal na jej konci, keď najprv v 39. min. Pavlovič zvýšil na 2:0 a pätnásť sekúnd po ňom sa z gólu radoval aj veterán Kalousek – 0:3. Na začiatku tretej tretiny museli Púchovčania najprv prečkať oslabenie po vylúčení Zemka, ale následne im druhý raz v zápase hostia svojou nedisciplinovanosťou dopriali presilovku piatich proti trom, ktorú Madový strelou od modrej využil a konečne zlomil Melnovu nepriestreľnosť – 1:3. Dve minúty nato práve Melna umne „vybavil“ pre Zemka dvojminútový trest, počas ktorého mal šancu na skórovanie Říha, ale samostatný nájazd nepremenil.

S blížiacim sa záverom stretnutia sa na hokejky domácich vkrádala nervozita, hostia veľmi dobre bránili svoju modrú čiaru a keď už sa Púchovčania dostali pred Melnovu bránu, ten niekedy aj s obrovskou dávkou šťastia gólu zabránil. Dve minúty pred uplynutím riadneho hracieho času domáci tréner Okuliar stiahol z brány Baštugu a Púchov začal hrať power-play. Lenže namiesto kontaktného gólu inkasoval z hokejky Legerského a hosťujúca striedačka mohla začať oslavovať.

Naopak na domácej striedačke zavládol veľký smútok, keďže víťaz základnej časti s ambíciami na postup do I. hokejovej ligy končí už vo štvrťfinále play-off. Napriek štvrťfinálovému nezdaru verní fanúšikovia záverečným potleskom ocenili tohtosezónne výkony mužov MŠK Púchov.