Siedma výhra v rade, dôležité góly v oslabení

0 25

Hokejisti MŠK Púchov privítali počas volebnej soboty na svojom štadióne béčko bratislavského Osmosu, ktoré ich ako jediné spoločne s Prievidzou dokázalo v tejto sezóne zdolať. V druhom kole mali vtedy Púchovčania na štadióne v Hamuliakove celozápasovú streleckú prevahu, ale zo šesťdesiatich striel dokázali na gól pretaviť len dve. Od prehry 2:3 však hráči Púchova ťahajú sériu siedmich víťazstiev v rade – tým siedmym bola práve sobotňajšia výhra nad Bratislavčanmi. O víťazstve 4:1 rozhodli domáci tromi gólmi v poslednej tretine, kedy paradoxne dvakrát skórovali v oslabení po tom, čo dostal päťminútový trest Matej Haluška.

PÚCHOV – OSMOS BRATISLAVA „B“ 4:1 (1:0, 0:0, 3:1)
Góly: 4. P. Fančovič – 1:0, 41. A. Prus – 2:0, 44. T. Brňák – 3:0, 47. M. Luhový – 4:0, 52. M. Hančiak – 4:1. Pred 300 divákmi rozhodovali M. Krist – D. Hodoň, M. Drblík.

Domácim chýbala osvedčená útočná trojica Zúbek – Pšurný – Kutsevych, a tak povolali do zbroje mladíkov Luhového, Gálika a Kotalu, hrávajúcich juniorskú extraligu v Trenčíne, resp. Žiline a prvý raz si púchovský dres obliekol aj Turan z prvoligovej Považskej Bystrice.

Bratislavčania, ktorí mali výborný vstup do sezóny, ale po zahanbujúcej prehre 0:10 v Partizánskom to s nimi ide dole vodou, prišli do Púchova len s dvomi útočnými formáciami a dve tretiny dokázali odolávať náporu domácich. Tí sa síce ujali vedenia v 4. min. gólom Fančoviča, ale potom brankár Orlík na dlhý čas zatiahol roletu a aj po dvoch tretinách svietil na ukazovateli skóre chudobný stav 1:0.

Domáci mali výborný vstup do poslednej časti hry, keď už po desiatich sekundách kanonier Prus ťažil z nezištnej prihrávky Luhového a strelil svoj štrnásty gól v sezóne. O tri minúty Haluška pri mantineli na polovici ihriska poslal na ľad Furdeka, inkasoval trest do konca zápasu a hostia dostali možnosť hrať päť minút v početnej výhode.

Zo spolupráce Tomáša Brňáka s Milanom Furom sa zrodil tretí gól Púchova.

Lenže s presilovkou naložili najhoršie ako mohli – už po dvanástich sekundách ich v prečíslení zaskočili Furo so zakončujúcim Brňákom a o tri minúty neskôr premenil svoj samostatný nájazd na gól pekným bekhendovým blafákom Luhový. Po dvoch góloch v oslabení tak Púchov viedol 4:0 a o troch bodoch bolo rozhodnuté. Hostia v 52. min. predsa len vsietili čestný gól, keď sa presne trafil Hančiak.

V sobotu 17. novembra by mali na konto hokejistov MŠK Púchov pribudnúť ďalšie tri body, cestujú totiž do Senice – na ľad outsidera súťaže, ktorý v doterajšom priebehu sezóny získal len tri body. Zápas sa hrá v sobotu 17. novembra 2018 so začiatkom o 18.00 hod. O týždeň nato sa Púchovčania predstavia v Nitre.