Skvelý obrat v domácej rozlúčke s hokejovou sezónou

0 12

Hokejisti ŠHK Púchov sa lúčia s nevydarenou sezónou 2016/2017 v II. hokejovej lige sériou zápasov o konečné 19. – 20. miesto. Úvodné stretnutie série s Bardejovom bolo zároveň ich tohtosezónnou rozlúčkou s domácim ľadom, keďže výhodu domáceho prostredia pre prípadný tretí zápas bude mať Bardejov. Východniari polovicu zápasu držali Púchovčanov na dištanc, tí síce mali výraznú streleckú prevahu, ale Bardejovčania boli podstatne efektívnejší a viedli 4:0. Po dvoch tretinách vyhrával Bardejov 5:2, ale v tretej tretine sa na jeho hráčov spustil púchovský uragán, výsledkom ktorého bolo osem gólov v hosťujúcej sieti a konečný výsledok 10:6 pre domáci ŠHK Púchov.

O 19. MIESTO – 1. ZÁPAS: PÚCHOV – BARDEJOV 10:6 (0:2, 2:3, 8:1)

Púchovčania sa túžili v poslednom domácom zápase rozlúčiť s fanúšikmi víťazstvom, ale takmer polovicu zápasu to vyzeralo na ďalšiu z radu prehier. V prvej tretine síce východniarov prestrieľali pomerom 20:9, ale na góly ju prehrali 0:2, keď Bardejov poslali do vedenia dvomi zlepenými gólmi v rozpätí 32 sekúnd Fellegi s Česelkom. Keď v druhej tretine Špirko dvomi gólmi zvýšil vedenie Bardejova už na 4:0, nič nasvedčovalo tomu, že sa hosťujúca výprava bude vracať na východ Slovenska s prázdnymi rukami.

Po štvrtom góle Bardejova prenechal Kučík v domácej bráne miesto Ninisovi a zakrátko Zemko prvým gólom naštartoval svoj tím k ofenzíve. Hotový uragán sa rozpútal v poslednej časti hry, kedy na brankára Mojdisa smerovalo 22 striel z púchovských hokejok. V úvode tretej tretiny Zemko so Slávikom využili presilovky a Púchov bol v 44. min. razom späť v zápase. O necelých šesť minút dokonca ŠHK prvý raz v stretnutí viedol po presných zásahoch Zemka a Panáčka. Púchov nepoľavoval a zaskočenému súperovi strieľal ďalšie góly. O dvojcifernú podobu víťazstva na 10:6 sa v predposlednej minúte postaral kapitán Furo. Najproduktívnejším hráčom stretnutia bol Lukáš Zemko, ktorý k štyrom gólom pridal aj dve asistencie.

Odveta na bardejovskom štadióne sa hrá v sobotu 18. februára 2016. ŠHK Púchov v prípade úspechu obsadí v konečnej tabuľke 19. miesto, ak vyhrá Bardejov, o deň neskôr sa bude hrať rozhodujúci tretí zápas.