Slovenský pohár vo volejbale starších žiakov: Striebro pre chlapcov z Púchova

0 41

Na antukových dvorcoch v Mošovciach sa v dňoch 21. – 23. júna konal finálový turnaj Slovenského pohára vo volejbale starších žiakov, ktorý bol vyvrcholením volejbalovej sezóny. Miestenku na turnaji si vybojovali aj chlapci z volejbalového oddielu MŠK Volejbal 1970 Púchov, ktorí v máji vo Svidníku získali bronzové medaily na majstrovstvách Slovenska. Antukového turnaja v Mošovciach sa okrem Púchova zúčastnili aj družstvá z Košíc, Prešova, Banskej Bystrice, Starej Ľubovne a Prievidze.

Prvé dva dni sa hral turnaj systémom každý s každým, pričom prvé štyri tímy postúpili do play-off. Púchov si v úvodnom zápase poradil s Prešovom 3:0 (20, 20, 28) a prvý deň nakoniec zakončil s dvomi výhrami, keď sa mu podarilo zdolať aj Starú Ľubovňu 2:1. V prvom sete boli síce východniari lepší a vyhrali ho 25:15, ale vo zvyšných dvoch už boli úspešnejší púchovskí chlapci a vyhrali ich 25:23 a 25:20.

Druhý deň pokračovali mladí púchovskí volejbalisti na víťaznej vlne a zdolali Prievidzu 3:0 (12, 15, 15) a rovnako bez straty setu si poradili aj s Košicami 3:0 (22, 8, 11). Až v poslednom zápase prišla prehra – Banská Bystrica im odplatila porážku zo zápasu o bronz na slovenskom šampionáte. Napriek prehre 1:2 (-19, -23, 20) však Púchovčania postúpili do play-off z prvého miesta, pretože Banská Bystrica v úvodný deň turnaja stratila body s Prešovom.

Semifinálové dvojice nakoniec vytvorili Púchov s Prešovom a Banská Bystrica so Starou Ľubovňou. V oboch zápasoch sa presadili favoriti – Banskobystričania vyhrali 2:0 (18, 17) a Púchovčania dovolili Prešovčanom uhrať v každom sete po 20 bodov a vyhrali tiež 2:0. Vo finále sa chlapci z Púchova snažili odplatiť Banskobystričanom prehru zo soboty a hoci vyhrali prvý set relatívne hladko 25:17, vo zvyšných dvoch sa už radoval súper a získal Slovenský pohár. MŠK Volejbal 1970 Púchov skončil na druhom mieste, tretiu priečku obsadila Stará Ľubovňa, ktorá v zápase o bronz zdolala Prešov.