SLOVNAFT CUP: Púchov hladko do 3. kola, Belušu čakajú Zlaté Moravce

0 6

Obaja zástupcovia nášho okresu v tohtoročnej edícii futbalového Slovnaft Cupu začali svoju púť pohárovou súťažou až od druhého kola. MŠK Púchov už má svoje úvodné vystúpenie za sebou a bolo úspešné. Aj napriek tomu, že v dueli s Čadcou sa pre revitalizáciu trávnika po rekonštrukcii zavlažovacieho zariadenia musel dobrovoľne vzdať výhody domáceho trávnika, aj na Kysuciach zvládol úlohu mierneho favorita a zvíťazil s prehľadom 5:0.

Kým Púchovčania už poznajú aj meno súpera v 3. kole, ktorým je Spartak Myjava, Belušania majú pred sebou ešte stretnutie 2. kola a podobne ako vlani to bude futbalový sviatok. Pred rokom privítal FK Beluša z pozície nováčika III. futbalovej ligy stabilného účastníka najvyššej súťaže DAC Dunajská Streda. Tentoraz do Beluše zavítajú futbalisti Zlatých Moraviec. Zápas sa mal pôvodne odohrať 9. augusta, ale keďže Zlatým Moravciam naplánovali na piatok televízny zápas v Nitre, pohárový duel bol preložený na stredu 16. augusta o 17.00 hod. Vlani boli Belušania favoritovi z juhu Slovenska vyrovnaným súperom a podľahli mu len 0:1, uvidíme či rovnako budú vzdorovať aj ďalšiemu prvoligistovi. V prípade úspechu by Beluša nastúpila v 3. kole proti Šimonovanom.

ČADCA – PÚCHOV 0:5 (0:3)
Góly: 4. M. Gajdošík – 0:1, 17. Hrnko – 0:2, 19. J. Pilát – 0:3, 47. Hrnko – 0:4, 60. J. Pilát – 0:5. Pred 100 divákmi rozhodoval Ježík, ŽK: Tlelka, Gavlas – Brezničan.

Oproti úvodnému ligovému zápasu v Prievidzi urobil púchovský tréner Ďuriš tri zmeny, keď namiesto kapitána Rišku nastúpil v stopérskej dvojici s Brezničanom Luhový, na pravom okraji obrany Hrančík a namiesto Gáboríka tentoraz dostal prednosť v útoku navrátilec z bratislavského Interu Hrnko a za dôveru sa odvďačil dvomi gólmi. O ten úvodný sa ale postaral už v 4. min. po individuálnej akcii Gajdošík – 0:1. Duel dvoch treťoligistov bol rozhodnutý už po prvom polčase, keďže do prestávky inkasovali zverenci bývalého púchovského trénera Pavla Strapáča ešte dva góly. V 17. min. vyrazil brankár Hlava Gajdošíkovu strelu len pred seba a pohotový Hrnko ju vrátil do siete – 0:2. Po dvoch minútach bol v pozícii gólového asistenta opäť Gajdošík, keď si na jeho center nabehol Pilát a z voleja napol sieť – 0:3.

Čadca sa ani v druhom polčase nezmohla na odpor, inkasovala totiž už po dvoch minútach, keď nedorozumenie domácej obrany po rohovom kope využil na svoj druhý gól v zápase Hrnko. Dvojgólovým strelcom sa stal aj Pilát, ktorý po hodine hry ušiel domácej obrane a dal výsledku definitívnu podobu 0:5. Púchov tak hladko postúpil do ďalšieho kola Slovnaft Cupu, v ktorom ho čaká Spartak Myjava. Výhodu domáceho prostredia bude mať ešte donedávna prvoligový Spartak, ktorý bol po odstúpení z najvyššej súťaže zaradený do severozápadnej skupinu IV. ligy. Tretie kolo Slovnaft Cupu je naplánované na 12. – 13. septembra 2017. Púchov by v prípade ďalšieho postupu narazil na víťaza duelu Bánová – Prievidza.