SLOVNAFT CUP: Sympatický výkon na postup nestačil

0 0

Po roku bol v Beluši opäť po roku futbalový sviatok. Podobne ako vlani narazil FK Beluša v 2. kole Slovnaft Cupu na prvoligového súpera – kým pred rokom to bol DAC Dunajská Streda, tentoraz do Beluše zavítali hráči Vionu Zlaté Moravce. Sympatický výkon domácim na postup nestačil, pričom takmer hodinu hrali vo výhode o jedného hráča.

BELUŠA – ZLATÉ MORAVCE 2:4 (1:1)
Góly: 29. Gorelka (11 m) – 0:1, 39. Bariš – 1:1, 59. vlastný Gorelka – 1:2, 75. Mišutka – 2:2, 78. Mateus – 2:3, 82. Orávik – 2:4. Pred 1000 divákmi rozhodoval Jurenka, ČK: 34. Dobrotka (Z. Moravce).

V úvodnej štvrtine mali viac šancí favorizovaní hostia, brankár Ciesar však najprv zneškodnil tutovku Sládeka a neskôr vyrazil aj strelu Gešnábela. V 29. min. prenikol do šestnástky hostí Mišutka, obrana ho faulovala a Gorelka jedenástku „panenkovsky“ premenil – 1:0. O tri minúty zastavil Mišutku v nájazde na bránu nedovolene Dobrotka a predčasne musel pod sprchy. Domáci však presilovku nezužitkovali a naopak boli to Zlaté Moravce, ktoré do polčasu stihli vyrovnať parádnou bombou Bariša. Vyrovnaný duel pokračoval aj po prestávke.

Zlom v zápase prišiel v 59. min., kedy Gorelka hlavou posunul loptu brankárovi, lenže Ciesar ju nezachytil, a tá mu pomedzi nohy prekĺzla do siete – 1:2. Domáci stále nevedeli zužitkovať početnú prevahu, hoci v 75. min. sa Mišutkovi podarilo vyrovnať a vrátiť domácim nádej na postup do ďalšieho kola pohárovej súťaže. Tá však trvala len tri minúty, pretože Mateus strelou z hranice šestnástky poslal hostí druhý raz v zápase o vedenia – 2:3. O ďalšie tri minúty Orávik z priameho kopu definitívne zabezpečil Zlatým Moravciam postup do 3. kola Slovnaft Cupu.

Zo zástupcov nášho okresu tak postúpil do 3. kola pohárovej súťaže len MŠK Púchov, ktorý v termíne 12. – 13. septembra nastúpi proti Myjave.