Šťastný ťah dubnického trénera, náhradník Janco strelil dva góly

0 66

Víkendové 2. kolo III. futbalovej ligy bolo v poradí už štvrtým v tejto sezóne a aj po ňom si udržiava neporaziteľnosť a zároveň nepriestreľnosť Iskra Borčice, ktorá s 12 bodmi a skóre 9:0 vedie tabuľku. Hráči MŠK Púchov cestovali do Dubnice na druhé pokračovanie štvorzápasovej série považských derby zápasov, ale tentoraz sa im nevodilo tak dobre ako v Horovciach. Domáci tréner Peter Jakuš mal šťastnú ruku, keď po hodine hry poslal na trávnik Martina Janca, a ten v priebehu desiatich minút rozhodol zápas dvomi gólmi, keď zakaždým trestal chyby púchovskej obrany. Nedarilo sa ani sklárom z Lednických Rovní, ktorí prehrali v Nitre s miestnym „béčkom“ 1:3. Prvé víťazstvo v sezóne dosiahla Beluša, keď doma proti Veľkým Ludinciam otočila nepriaznivý stav 0:1 po prvom polčase vďaka dvom presným zásahom kanoniera Mateja Gorelku. Prvého treťoligového golu sa dočkali zásluhou Nemanju Smiljkoviča v Horovciach, ale prvé body z toho neboli, pretože Nové Zámky zvíťazili 2:1.

VÝSLEDKY 2. KOLA:

DUBNICA NAD VÁHOM – PÚCHOV 2:0 (0:0)
Góly: 65. M. Janco – 1:0, 70. M. Janco – 2:0. Pred 650 divákmi rozhodoval P. Papuča, ŽK: D. Švec, M. Čurik, M. Janco – T. Kopiš, M. Gajdošík, M. Riška.

Prvá desaťminútovka priniesla výraznú územnú prevahu domáceho mužstva, z ktorej Dubničania vyťažili niekoľko štandardných situácií. Po nich však gólom zaváňala len hlavička stopéra Pagáča, ktorý loptu poslal tesne vedľa brány. Hostia sa z hlbokej defenzívy prvý raz vymanili až v 16. min., keď po akcii Piláta získali rohový kop. Po ňom prišli dva vysoké nákopy do šestnástky, ale bez efektu. Hra sa postupne vyrovnala, v 25. min. diváci tlieskali individuálnej akcii domáceho kapitána Jakúbeka, ktorého zakončenie ale nebolo presné. V 28. min. sa hosťom črtal brejk do rozhodenej obrany Dubnice – Sibanda poslal loptu na Gajdošíka, ktorý si ju sprava posúval popri hranici šestnástky viac na os ihriska, ľavačkou aj vystrelil, ale loptu zblokoval Pagáč a následný rohový kop už ďalšie nebezpečenstvo nepriniesol.

V dubnickom drese nastúpil od začiatku aj Samuel Bielik, ktorý pred rokom pôsobil v Púchove.

V 34. min. mal ku gólu blízko domáci Jakúbek – po centri Horeckého z pravej strany zostal chvíľu v pokutovom území osamotený, ale kým si loptu spracoval, prikročili k nemu púchovskí obrancovia a prudkú strelu zblokovali na rohový kop. Nad Dubnicou sa rozpršalo a klzký terén sa pokúsil v 39. min. využiť Sibanda, keď zdiaľky prízemnou strelou preveril pozornosť Digaňu, ktorý však na dvakrát skryl loptu do rukavíc. V závere polčasu ešte zahrával priamy kop najaktívnejší z Dubničanov Jakúbek, ale hoci Letko vyrazil loptu len pred seba, obrancovia ju odpratali do bezpečia.

Zo šatní vybehli Púchovčania o dve minúty skôr ako domáci a akoby im čakanie na súpera neprospelo. V 54. min. rozvlnil bočnú sieť Švec, krátko predtým pokračoval vo svojej streleckej aktivite Jakúbek, ale spoza hranice šestnástky len tesne minul Letkovu bránu. Po hodine hry sa obaja tréneri odhodlali k prvému striedaniu, ale podstatne šťastnejšiu ruku mal domáci kouč Peter Jakuš. Rýchlonohý Janco sa už po piatich minútach pobytu na ihrisku zbavil na hranici šestnástky Vanáka a hoci sa mu Letko snažil zmenšiť strelecký uhol, gólu vo svojej sieti už nezabránil – 1:0.

To však nebolo zo strany Janca všetkého – už o päť minút využil ďalšiu hrúbku v púchovskej defenzíve, keď tentoraz chyboval kapitán Riška, a zabezpečil svojmu tímu dvojgólový náskok. Až za tohto stavu sa dostali k akému-takému ohrozeniu domácej brány aj Púchovčania – v 73. min. Gajdošík sklepol loptu striedajúcemu Hrnkovi, ktorého volej brankár Digaňa očami odprevadil vedľa ľavej žrde svojej brány. O sedem minút sa snažil presadiť v domácej obrane Gajdošík, po páde v okolí pokutového územia si pýtal faul, ale bez- výsledne. Záver zápasu už bol rozkúskovaný, domáci tréner do bodky využil nové pravidlo o piatich striedajúcich hráčoch a Púchovčania tak po dvoch bodonosných zápasoch na ihriskách súperov tentoraz nezískali do tabuľky ani bod.

NITRA B – LEDNICKÉ ROVNE 3:1 (1:0)
Góly: 19. A. Fábry – 1:0, 51. P. Abrahám – 2:0, 72. P. Lipták – 2:1, 87. M. Fábry – 3:1. Pred 150 divákmi rozhodoval B. Kišš, ŽK: P. Šurnovský, A. Lola, J. Záhon – Ľ. Chmelík.

BELUŠA – VEĽKÉ LUDINCE 2:1 (0:1)
Góly: 10. A. Soboňa – 0:1, 68. M. Gorelka – 1:1, 78. M. Gorelka – 2:1. Pred 200 divákmi rozhodoval O. Kozolka, ŽK: R. Cingel, T. Tóth.

NEMŠOVÁ (HOROVCE) – NOVÉ ZÁMKY 1:2 (1:0)
Góly: 33. N. Smiljkovič – 1:0, 65. P. Kingam- bo – 1:1, 69. I. Obert – 1:2. Pred 200 divákmi rozhodoval P. Patrovič, ŽK: M. Kvasnička.