Strelecká prevaha vyšla nazmar

0 6

Nie príliš oslnivý štart do sezóny majú za sebou hokejisti MŠK Púchov v západnej skupine II. hokejovej lige. Po prehre v úvodnom kole v Prievidzi 4:9 sa síce dokázali svojmu súperovi hneď o týždeň revanšovať a zdolali ho na domácom ľade 3:2, ale v sobotu prišlo ďalšie zakopnutie – v Hamuliakove proti béčku bratislavského Osmosu mali síce púchovskí hokejisti strelecky navrch, ale aj tak mu podľahli 2:3. Udalosťou kola bol štart slovenského reprezentačného útočníka Martina Réwaya za dolnokubínsku Hviezdu.

OSMOS BRATISLAVA B – PÚCHOV 3:2 (0:0, 0:1, 3:1)
Góly: 35. V. Kutsevych – 0:1, 42. M. Hančiak – 1:1, 44. P. Hajduk – 2:1, 54. V. Kutsevych – 2:2, 56. P. Hajduk – 3:2. Pred 50 divákmi rozhodovali Moller – Synek, Olle.

Bratislavčania mali výborný vstup do sezóny, keď v dvoch zápasoch proti Senici nastrieľali 23 gólov a aj proti Púchovu si udržali neporaziteľnosť. Hostia mali síce po celý zápas streleckú prevahu vyjadrenú pomerom striel 60:32, ale doplácali na slabú efektivitu. V prvej tretine navyše dopriali domácim dve presilové hry, ale ani tí ich nedokázali využiť.

Na začiatku druhej tretiny mali početnú výhodu Púchovčania, ale Jonáškov faul nepotrestali a následne nevyužili presilovku ani pri vylúčení Hančiaka. Pár sekúnd po tom, čo spomínaný domáci hráč naskočil na ľad z trestnej lavice, sa hosťom podarilo konečne prekonať brankára Megu zásluhou Kutsevycha – 0:1.

Domáci na začiatku tretej tretiny veľmi rýchlo stav otočili. Na konci 42. min. vyrovnal Hančiak a o 81 sekúnd nato prekonal Baštugu aj Hajduk – 2:1. Hráči Osmosu potom ponúkli svojou nedisciplinovanosťou dve presilové hry, ale obe zostali bez gólového zakončenia. V 54. min. predsa len svojím druhým gólom v zápase vyrovnal Kutsevych, ale napokon nezostal jediným dvojgólovým strelcom. Po pästnom súboji domáceho Ernsta s hosťujúcim Okuliarom, ktorý inkasoval dvojnásobný trest, hrali Bratislavčania presilovku, ktorú Hajduk využil na rozhodujúci gól – 3:2.