Strelecké prebudenie proti Senici

0 40

Hokejisti MŠK Púchov v prvých troch zápasoch sezóny, keď vsietili iba deväť gólov, zaostali za svojou vlaňajšou povesťou najlepšie strieľajúceho tímu súťaže. Vo štvrtom kole si však schuti zastrieľali a outsidera súťaže Senicu poslali domov s poriadnym výpraskom 3:12. Hattrickom sa blysol Anatoli Prus, po dva góly pridali Milan Furo, František Zúbek a Lukáš Zemko.

PÚCHOV – SENICA 12:3 (4:1, 4:0, 4:2)
Góly: 1. F. Zúbek – 1:0, 3. M. Daniel – 1:1, 6. V. Kutsevych – 2:1, 10. M. Furo – 3:1, 17. M. Furo – 4:1, 25. A. Prus – 5:1, 27. L. Zemko – 6:1, 28. F. Okuliar – 7:1, 28. I. Švantner – 8:1, 45. M. Daniel – 8:2, 48. L. Zemko – 9:2, 49. A. Prus – 10:2, 52. F. Zúbek – 11:2, 52. L. Vaňa – 11:3, 60. A. Prus – 12:3. Pred 250 divákmi rozhodovali D. Lesay – M. Makúch, M. Drblík.

Až vo štvrtom zápase sezóny sa dočkal gólu jeden z najlepších strelcov minulého ročníka II. hokejovej ligy František Zúbek a stačilo mu na to osem sekúnd od úvodného buly. Hosťujúci Daniel síce vyrovnal, ale hneď vzápätí kontroval v oslabení Kutsevych a zvyšok prvej tretiny režíroval domáci kapitán Furo, ktorý dvomi gólmi získal pre svoj tím trojgólové vedenie.

Aj v druhej tretine mal favorit výraznú streleckú prevahu – zo šestnástich striel prenikla za chrbát senického brankára každá štvrtá, keď ho postupne prekonali Prus, Zemko, Okuliar a Švantner.

Prví dvaja menovaní potom v záverečnej časti hry strelili ešte po jednom góle, pridal sa aj Zúbek, no a osem sekúnd pred koncom nakoniec uzavrel svoj prvý hattrick v púchovskom drese legionár Anatoli Prus, čím stanovil výsledku konečnú podobu 12:3.