Súboj prvého s posledným vyznel lepšie pre favorita

0 51

Program úvodného kola jarnej časti západnej skupiny III. futbalovej ligy bol naplnený len z troch štvrtín. Nehralo sa v Trenčianskych Tepliciach, kde všetko nasvedčuje tomu, že sa miestny futbalový klub po tom, čo nezíska dotáciu od mestskej samosprávy, odhlási z rozbehnutej súťaže a nepriaznivé počasie nedovolilo odohrať ani zápas Beluša – Gabčíkovo, ktorý bol odložený na neurčito. Vedúci MŠK Púchov hostil na úvod jari na prvý pohľad ľahkého súpera z Nových Zám- kov, ktorý v jeseni získal len tri body. Novozámocký káder však prešiel počas zimnej prestávky výraznými obmenami a hlavne v prvom polčase mali Púchovčania so súperom starosti. Pomohol im úvodný gól Michlíka, po presnom zásahu Krčulu v druhom polčase už len zápas kontrolovali. Vstup do odvety príliš nevyšiel hráčom Lednických Rovní, ktorí doma iba remizovali z béčkom Zlatých Moraviec 1:1, keď o ich jediný gól sa po- staral svojím deviatym presným zásahom v sezóne Stanislav Detko.

VÝSLEDKY 16. KOLA

PÚCHOV – NOVÉ ZÁMKY 2:0 (1:0)
Góly: 37. J. Michlík – 1:0, 61. P. Krčula – 2:0. Pred 200 divákmi rozhodovala Z. Valentová, ŽK: J. Pilát.

Pred úvodným hvizdom si aktéri prvého jarného zápasu minútou ticha uctili pamiatku nedávno zosnulých bývalých funkcionárov a verných fanúšikov púchovského klubu Petra Weissabela a Ladislava Loužeckého. Premiéru v púchovskom drese si hneď na úvod odvetnej časti odkrútili obe zimné posily – Denis Martinko a Juraj Martinček, ktorý zaskakoval na pravom kraji obrany za zraneného Ozimého a prednosť v bráne dostal Strelčík, ktorý takto pred rokom pôsobil práve v Nových Zámkoch.

Už v 4. min. mal púchovský brankár prácu so strelou P. Horáčka, na opačnej strane domáci pohrozili o štyri minúty neskôr, keď po priťuknutí D. Pilného Vanák servíroval loptu na hranici malého vápna stojacemu Martinkovi, no ten bol tesne bránený a k zakončeniu sa nedostal. V 13. min. prenikol z pravej strany do pokutového územia Krčula, pred priamou strelou dal prednosť nezištnej prihrávke D. Pilnému, ktorého zakončeniu do prázdnej brány však zabránil obetavý Varga. Tento novozámocký obranca bol nakoniec smutnou postavou prvého polčasu, keďže v 36. min. sa o jeho chrbát obtrela lopta po strele Michlíka a Púchov vďaka tomu išiel do vedenia 1:0.

Hneď po prestávke sa domáci snažili zvýrazniť svoj náskok – Krčula z priameho kopu namieril len do múru, k odrazenej lopte sa dostal Pilát, prenikol s ňou do šestnástky, ale aj jeho strela bola zblokovaná. V 61. min. chybu novozámockej obrany zužitkoval na druhý gól Krčula, keď zoči-voči nedal brankárovi Nevolnému najmenšiu šancu – 2:0. V 69. min. sa k zakončeniu dostal Kopiš, brankár Nevolný jeho strelu vyrazil na hranicu šestnástky, dobiehajúci Michlík však zvolil tiež prízemné zakončenie a po ďalšom zákroku hosťujúceho brankára sa kopal len rohový kop.

O dve minúty z prieniku bojovného Krčulu, ktorý postupne prešiel cez troch súperových hráčov, mohol ťažiť D. Pilný, ale krížnou strelou tesne minul bránu. V 74. min. sľubný protiútok dvojice Martinko – Michlík zastavil asistent rozhodcu zdvihnutou zástav- kou a potom sa už domáci hráči zamerali skôr na ubránenie dvojgólového náskoku, takticky vystriedali štvoricu hráčov a pozornou obra- nou pomohli brankárovi Strelčíkovi k udržaniu čistého konta.

LEDNICKÉ ROVNE – ZLATÉ MORAVCE B 1:1 (0:0)
Góly: 51. S. Detko (11 m) – 1:0, 60. M. Hitka – 1:1. Pred 150 divákmi rozhodoval T. Santa, ŽK: Ľ. Chmelík – M. Zrubec.