Trápenie Púchovčanov pokračuje, v derby márne čakali na búrku

0 26

Púchovské jarné trápenie v jarnej časti III. futbalovej ligy pokračuje aj v máji. V prvom z dvoch po sebe idúcich „anglických“ týždňov totiž futbalisti MŠK Púchov dokázali vyťažiť iba jeden bod. Získali ho v domácom zápase proti Gabčíkovu za bezgólovú remízu 0:0 a bol to vôbec prvý bod získaný na domácom trávniku v odvetnej časti sezóny. V sobotu cestovali Púchovčania k susedom do Lednických Rovní, ktorí prehrali štyri zápasy po sebe – zhodou okolností aj s priamymi konkurentmi Púchova v boji o záchranu – Belušou a Veľkými Ludincami. Na Púchov však „sklári“ vedia zahrať a už po prvom polčase niektorí z púchovských futbalistov dvíhali hlavy k nebu dúfajúc, že sa zopakuje situácia spred dvoch rokov, kedy náhla prietrž mračien ukončila zápas za stavu 2:0 pre domácich. Tentoraz však nad Lednickými Rovňami nebolo ani mráčika. Vďaka štvorbodovému zisku z dvoch zápasov sa pred Púchov dostala Beluša, ktorá na povinné víťazstvo 5:1 nad Topoľčanmi nadviazala ziskom jedného bodu v Šali, kde domáci mohli vyhrať, ale v poslednej minúte nepremenili pokutový kop.

VÝSLEDKY 26. KOLA:

PÚCHOV – GABČÍKOVO 0:0
Pred 100 divákmi rozhodoval M. Drobec, ŽK: M. Zavadzan – A. Boráros, M. Turan.

Keďže ani jeden zo súperov nemá ešte záchranu istú, hralo sa prakticky o šesť bodov a ako to už pri šesťbodovým zápasoch býva, skončil sa bezgólovou remízou. Namiesto vykartovaného Rišku nastúpil v stopérskej dvojici s Brezničanom Hrančík. Prvú šancu stretnutia mali hostia, keď v 12. min. sa po prihrávke Lengyela uvoľnil v pokutovom území Tóth, ale jeho krížna prízemná strela minula bránu.

Domáci boli dlho bezzubí, až v 37. min. sa Gajdošíkovi podarilo dostať za gabčíkovskú obranu, vybehnuvší brankár Izsmán ho však vytlačil do ostrého uhla, odkiaľ najlepší púchovský strelec netrafil priestor medzi tromi žrďami. O dve minúty postupoval od polovice ihriska do rozhodenej obrany hostí Sibanda, namiesto prihrávky súbežne bežiacemu Marmanovi zvolil priamu strelu a hoci mieril presne, Izsmán končekmi prstov vytlačil loptu na rohový kop.

Po hodine hry priniesol trochu čerstvého vetra do púchovskej ofenzívy striedajúci Valašík – po jeho centri v 67. min. sa v závare pred gabčíkovskou bránou lopta od Gajdošíka odrazila presne do rúk brankára Izsmána. Púchovský tlak sa zvyšoval – v 71. min. sa v šanci ocitol Gajdošík, ale strela išla tesne vedľa brány. O päť minút domácim zatrnulo, keď sa po centri Krištana zavesil do vzduchu Boráros, no jeho hlavička našťastie išla nad brvno. V poslednej minúte dostal najlepší kanonier súťaže Gajdošík ešte jednu šancu na strelenie rozhodujúceho gólu, ale nevyužil ju. V piatom domácom jarnom zápase Púchove konečne bodoval, ale bod sa jeho hráčom určite málil.

BELUŠA – TOPOĽČANY 5:1 (5:0)
Góly: 17. M. Gorelka – 1:0, 25. P. Mišutka – 2:0, 30. M. Gorelka – 3:0, 35. M. Hrenák – 4:0, 41. P. Mišutka – 5:0, 53. M. Švajlen (11 m) – 5:1. Pred 150 divákmi rozhodoval M. Otiepka, ŽK: P. Kršák.

VEĽKÉ LUDINCE – LEDNICKÉ ROVNE 2:1 (0:1)
Góly: 3. T. Púček – 0:1, 58. A. Soboňa – 1:1, 69. T. Tóth – 2:1. Pred 200 divákmi rozhodoval T. Santa, ŽK: O. Čtvrtníček, K. Kele – R. Bačík.

Daniel Pilný bojuje o loptu s dvojicou domácich hráčov – strelcom úvodného gólu Tomášom Púčekom a kapitánom Ľubošom Chmelíkom.
VÝSLEDKY 27. KOLA:

LEDNICKÉ ROVNE – PÚCHOV 3:0 (2:0)
Góly: 28. T. Púček – 1:0, 32. M. Náther – 2:0, 50. M. Buček – 3:0. Pred 150 divákmi rozhodoval E. Šima, ŽK: R. Kendy.

Futbalisti Lednických Rovní síce prehrali štyri zápasy po sebe a prišli o tretiu priečku, ale proti Púchovu si verili, veď vo vzájomnej bilancii jasne vedú. Hostia navyše nastúpili na derby citeľne oslabení – v civile zostal Juraj Pilát a s barlami prišiel svojich spoluhráčov povzbudiť Matej Zavadzan. Ako sa ukázalo, už v utorkovom zápase proti Gabčíkovu nastúpil so zlomenou píšťalou. Tretí raz v sezóne dostal v bráne dôveru Cúcik a vôbec prvý raz nastúpil od začiatku Valašík.

Pred prekvapujúco nízkou návštevou a v silnom vetre sa hralo obojstranne útočne. Ako prvý už po piatich minútach ohrozil púchovskú bránu Buček, v okolí bieleho bodu napriahol pravačkou a lopta tesne minula žrď. V 8. min. potiahol loptu po ľavej strane Valašík, presným centrom našiel nabiehajúceho Gajdošíka, ktorý však zblízka prestrelil bránu. O tri minúty sa stredom domácej obrany predral Sibanda, ale Bačík mu včasným vybehnutím šancu zmaril. V 18. min. si aktívny Valašík prebral loptu za hranicou šestnástky, namieril pod brvno, ale Bačík potvrdil, prečo bol vyhlásený za najlepšieho brankára súťaže v jesennej časti.

V 28. min. sa Lednické Rovne ujali vedenia, keď priamy kop z veľkej vzdialenosti parádne zahral Púček – lopta sa vyhla postavenému múru, po odraze od zeme zmenila smer a za- skočený Cúcik ju len pohľadom odprevadil do opačného rohu brány – 1:0. Krátko nato mohlo byť vyrovnané – Gajdošík dostal v malom vápne ideálnu prihrávku od Marmana, ale zblízka už po druhý raz v zápase prestrelil poloprázdnu bránu. Púchov za slabú efektivitu pykal – v 32. min. sa po závare v šestnástke lopta dostala k úplne voľnému Nátherovi, ktorý zvýšil na 2:0. Tesne pred prestávkou mali hostia šancu na kontaktný gól – lopta po centri Gajdošíka pristála tesne pred domácou bránou, kde ju však nemal kto dokopnúť do siete.

Cez prestávku sa púchovskí tréneri rozhodli zariskovať a do hry poslali troch čerstvých hráčov, okrem iného aj Liptáka, ktorý ešte na jeseň v Lednických Rovniach pôsobil. Aj on sa však v 49. min. mohol len pozerať, ako jeho bývalí spoluhráči oslavujú tretí gól, o ktorý sa postaral Buček. Púchovské striedania príliš oživenia nepriniesli, vôbec prvý zápas za dospelých odohral starší dorastenec Kendy. Šancí na kontaktný gól bolo pramálo, naopak domáci Náther v 78. min. pohrdol príležitosťou na definitívny knokaut. Po prehre 0:3 má Púchov na pätnáste Veľké Ludince už len dvojbodový náskok, ktorý by mal v utorok 8. mája navýšiť, keďže na domácom trávniku privíta outsidera z Topoľčian.

ŠAĽA – BELUŠA 1:1 (1:1)
Góly: 35. K. Iheme – 1:0, 41. P. Mišutka – 1:1. Pred 100 divákmi rozhodoval L. Sárai, ŽK: M. Gorelka, M. Mikuška, Ľ. Zaťko, E. Novisedlák, I. Jurga, P. Kršák.