Turnajový triumf sedemnástky pred púchovským publikom

0 18

Reprezentácia do sedemnásť rokov odchádza z Turnaja štyroch krajín v Púchove neporazená. Zverenci Jána Lipianskeho v priamom súboji o prvé miesto uspeli proti hokejistom Nemecka a po víťazstve 5:2 sa môžu tešiť z turnajového víťazstva.

Horší začiatok do zápasu pre Slovákov ani nemohol nastať, hneď z prvej strely na bránu otvoril skóre Reichel a krátko nato nebol ďaleko od presného zásahu ani Nijenhuis, Kozel však odolal. Z vedenia sa Nemci tešili do šiestej minúty, v nej pri presilovke preukázal dobrý dôraz Kormúth, ktorý prepasíroval puk cez Gähra. Štyri minúty pred prestávkou však mohol vedenie svojmu tímu prinavrátiť Flade s Herinquezom-Moralesom, no neuspeli.

Aj do druhej tretiny vstúpili Nemci výborne, a to pritom hrali len v štvorici. I tak dokázal z rýchlej kontrej skórovať Alberg, ktorý dokázal trafiť ťažký puk zo vzduchu. Lenže aj tentoraz prišla slovenská odpoveď celkom rýchlo. V 25. minúte sa z pravej strany natlačil pred bránku Jevoš, ktorý pekným blafákom nedal Gährovi šancu. Nemecký gólman do prestávky kapituloval ešte jedenkrát, a to v 31. minúte, keď Hlaváč šikovne naznačil strelu, no posunul puk na Haščáka, ktorý bez väčších problémov trafil do odkrytej bránky – 3:2.

Vstup do tretej časti už Slováci zvládli o poznanie lepšie než v predchádzajúcich dvoch prípadoch v zápase. Už po 108 sekundách po návrate z kabín sa otvoril priestor pred obrancom Dávidom Mudrákom, ktorý s ním naložil najlepšie ako mohol – 4:2. Na rozdiel troch gólov mohol v 50. minúte zvýšiť v nájazde Lobodowski, no neuspel. Dramatický záver nakoniec Slováci nepripustili. Najprv Kozel lapačkou efektne vychytal Alberga a 39 sekúnd pred koncom pečatil víťazstvo Slovákov do prázdnej brány Kormúth.

Začali sme znovu veľmi zle, keď hneď z prvej akcie sme dostali gól, ale tím sa nepoložil. Dnes to bol z našej strany výboný výkon, najlepší na turnaji. Taktické pokyny a veci, ktoré sme od hráčov chceli, dnes naplno plnili. Za dnešné tri tretiny si chalani zaslúžia absolutórium, vyhrali úplne zaslúžene nielen dnešný zápas, ale aj celý turnaj. uviedol Ján Lipiansky, hlavný tréner SR „17“.