Úspech Kadlecovcov v chorvátskom Záhrebe: Spoločný bronz, Olívia so zlatou medailou

0 65

V chorvátskom Záhrebe sa konal začiatkom septembra medzinárodný bedmintonový turnaj ZAGREB YOUTH, ktorého sa zúčastnilo 200 bedmintonistov zo šestnástich krajín. Tí súperili v štyroch vekových kategóriach. V osemčlennej slovenskej výprave mal svoje zastúpenie aj BRK Púchov – okrem súrodencov Sebastiána a Olívie Kadlecovcov sa turnaja zúčastnila aj Ella Klačanská.

Na bedmintonistov čakali zápasy v piatich disciplínach (BS, GS, BD, GD, XD), pričom v dvojhrách si hráči zahrali najprv duely v skupinách, po ktorých nasledovali stretnutia o najvyššie priečky. Do vyraďovacieho pavúka pritom postupovali len samotní víťazi skupín. V dvojhrách sa zo Slovákov najviac darilo Andrejovi Suchému v kategórii U 11 a Johanke Ivanovičovej v kategórii U 13. Obaja sa prebojovali až do finále, kde im vystavili stopku reprezentanti Portugalska, resp. Veľkej Británie. Zisk strieborných medailí je však cenný. Bez lesklého kovu sa domov nevracali ani súrodenci Kadlecovci, obom sa zadarilo vo štvorhrách.

V miešanej štvorhre v kategórii U 15 Sebastián s Olíviou v úvodnom kole porazili bulharský pár Raev/Popivanová 2:0 (4, 14) a potom si podobným spôsobom poradili aj s maďarsko-rumunskou dvojicou Kigyos/Herciu po setoch 21:6 a 21:14. Bronzové medaily mali Kadlecovci isté po víťazstve nad rakúskym párom Schuur/Rudolf 2:0 (10, 17). V semifinále púchovské dvojčatá vyhrali s prehľadom prvý set nad anglickou dvojicou Sivakumaar/ Arksey 21:11, ale vo zvyšných dvoch setoch už na súperov nestačili a podľahli im celkovo 1:2 na sety.

Mimoriadny výkon podala Olívia Kadlecová v dievčenskej štvorhre, kde spoločne s Češkou Martinou Ševčíkovou dokráčali až na turnajový vrchol a získali zlaté medaily. Ševčíková s Kadlecovou postúpili do finále cez Srbky Perič/ Vitman (21:17, 21:16), český pár Muchová/ Maixnerová (21:19, 12:21, 22:20) a rumunskú dvojicu Bugarschi/Herciu (13:21, 21:16, 21:16).

Vo finále nastúpili proti anglickej dvojici Arksey/ Shirol a bola to poriadna bitva. Prvý set tomu nenasvedčoval, pretože slovensko-český pár ho prehral hladko 7:21. Dievčatám sa však vďaka koučingu Zdena Kadleca podarilo úspešne zmeniť taktiku, po ľahko stratenom prvom sete hru vyrovnali a zápas dospel do rozhodujúceho tretieho setu. V ňom ukázali svoju mentálnu odolnosť, odvrátili dva anglické mečbaly a napokon set vyhrali 23:21.