Úspešní aj mimo Slovenska, z Budapešti doviezli víťazstvo

0 12

Za štvrtým súperom v západnej skupine II. hokejovej ligy museli hokejisti MŠK Púchov tentoraz vycestovať až za hranice Slovenska – do hlavného mesta Maďarska. S budapeštianskym klubom KMH SPORT KFT sa už v tomto roku stretli – na jar s ním odohrali sériu play-out o konečné umiestnenie. Dlhá cesta do Budapešti nakoniec priniesla trojbodové ovocie a v čele tabuľky sa osamostatnili s dvojbodovým náskokom pred Levicami, ktoré prehrali v Partizánskom po samostatných nájazdoch 0:1.

BUDAPEŠŤ – PÚCHOV 3:5 (2:3, 0:2, 1:0)
Góly: 9. L. Hrušík – 0:1, 12. M. Mikuš – 0:2, 12. L. Schellin – 1:2, 19. Z. Vajda – 2:2, 20. F. Zúbek – 2:3, 25. R. Brandis – 2:4, 29. F. Zúbek – 2:5, 58. L. Schellin – 3:5. Pred 50 divákmi rozhodovali Bachúrik – Pálkovi, Muzsik.

Do prvej tretiny vstúpil lepšie Púchov, ktorý sa ujal vedenia v 9. min. zásluhou svojho najproduktívnejšieho hráča Hrušíka. Už o necelé dve minúty Mikuš zvýšil na 2:0, ale dvojgólový náskok hosťom dlho nevydržal.

Po góloch Schellina a Vajdu bolo 78 sekúnd pred koncom prvej tretiny vyrovnané. Lenže ešte pred klaksónom svojím piatym gólom v sezóne opäť získal vedenie na púchovskú stranu Zúbek a v druhej tretine ho Púchovčania gólmi Brandisa a opäť Zúbeka navýšili už na 5:2.

V poslednej časti hry sa hostia zamerali už na udržanie víťazstva, v závere stretnutia ešte síce inkasovali z hokejky Schellina, ale to nič nezmenilo na ich trojbodovom zisku.