Úvodný zápas štvrťfinále sa hokejistom vydaril

0 21

V sobotu 13. februára sa na zimnom štadióne v Púchove odohral úvodný zápas štvrťfinále medzi Športovým hokejovým klubom Púchov a Mestským športovým klubom HVIEZDA Dolný Kubín. Na zaujímavý zápas sa prišlo pozrieť 288 divákov.

Úvod zápasu patril hosťom, keď už v čase 1:50 Hanušiak otvára skóre duelu – 0:1. Následne sme nevyužili Draveckého vylúčenie, čo súper opäť potrestal gólom. Zámečník po prihrávke Budaja zvyšuje na 0:2. Po zvládnutom oslabení a Jánošovom návrate z trestnej ľavice sa v závere 9. minúty dočkali gólu aj Púchovčania – Zemko znižuje na 1:2. Radosť sa na našu striedačku navrátila aj v úvode 11. minúty, keď Doležel vyrovnáva stav zápasu na 2:2. Len 83. sekúnd trvalo získanie vedenia. Jánoš v čase 12:27 zvyšuje na 3:2. Jánoš sa dve minúty na to postaral aj o naše ďalšie oslabenie, ktoré sme opäť obstáli. V poslednej minúte tretiny ešte prišla naša šanca po vylúčení Majera. Prvú polovicu trestu sme už ale do prestávky nevyužili. Pomer striel na bránu 17:11.

Úvod druhej tretiny sme dohrali presilovku, ktorú v zápätí súper potrestal v čase 21:34 vyrovnávacím gólom – 3:3. Chvíľu na to spravil Púchov školácku chybu a za hru s vyšším počtom hráčov vyfasoval dve minúty. Ďalší gólový zápis prišiel až 4. sekundy pred 30. minútou zápasu – Zemko zvyšuje na 4:3. Prišla šanca v podobe presilovky, ktorú sa nám znova nepodarilo využiť. Až po jej skončení sa medzi úspešných strelcov zapísal aj Hulák – 5:3. Nasledovalo už tretie Jánošové vylúčenie a chvíľu po ňom aj vylúčenie Viedenského, čo hostí priviedlo do značného tempa. To nakoniec vyústilo v prvú využitú presilovku v zápase a Durdiak znižuje na 5:4. V závere tretiny si za sekanie šiel sadnúť aj Bajtala, no stav sa už nezmenil. V druhej tretine nás súper jednoznačne prestrieľal v pomere 8:15.

Nízky rozdiel stavu, ktorý svietil na svetelnej tabuli, reflektoval opatrnú hru v úvode záverečnej tretiny. Aj malá chyba či zaváhanie mohli znamenať ten nesprávny vývoj zápasu. Toto napätie už v druhej minúte tretiny prerušil Štubňa a hosťom z Dolného Kubína odskakujeme na 6:4. Nasledovalo prelievanie hry z jednej strany na druhú bez výraznejšej dôraznosti v koncovke. Väčšiu pohodu na naše hokejky priniesol až Bajtalov gól v čase 49:14 – 7:4. Zo strany súpera prišli ešte štuchance pri bráne, ktoré si nakoniec 4. minúty pred záverečnou sirénou odsedel iba Sluka. Za výrazného povzbudzovania fanúšikov sa Púchovčanom úvod štvrťfinále jednoznačne vydaril. Pomer striel na bránu v tretej tretine – 11:13.

Ďalší zápas sa odohrá 20. februára na zimnom štadióne v Dolnom Kubíne.

ŠHK Púchov – MŠK HVIEZDA Dolný Kubín 7:4 (3:2, 2:2, 2:0)