V domácej premiére iba remíza, Belušania hromžia na rozhodcu

7 5

Po troch vystúpeniach na súperových ihriskách sa futbalisti MŠK Púchov dočkali jarnej premiéry nad domácom štadióne. Tá im však vôbec nevyšla, keď za celý zápas nedokázali poriadne ohroziť brankára Veľkých Ludiniec a iba potvrdili, že sa proti tomuto súperovi trápia. V doterajších šiestich vzájomných zápasoch ho ani raz nezdolali – po dvoch prehrách pred dvomi rokmi prišla séria štyroch remíz. K deľbe bodov boli blízko Belušania na horúcej pôde v Komárne, ale po zápase hromžili na hlavného rozhodcu, ktorý lídrovi súťaže „venoval“ v druhom polčase pokutový kop a Čtvrtníček ním nepohrdol. Body prekvapujúco stratili aj druhé Lednické Rovne, keď nedokázali doma streliť gól poslednému Nededu.

PÚCHOV – VEĽKÉ LUDINCE 0:0
Pred 200 divákmi rozhodoval Patrovič, ŽK: Riška – Hamdaoui, Ma. Predajniansky.

Domáca jarná premiéra Púchovu nevyšla, počas celého zápasu sa nevedeli vysporiadať s obrannou hrou súpera, ktorý púchovských hráčov prakticky nepustil k zakončeniu. Prvý raz nastúpil v základnej zostave Púchova aj legionár Kingsley Iheme, ale ani jemu sa nedarilo a po hodine hry prepustil miesto na trávniku Svoradovi.

Prvú príležitosť na skórovanie mali hostia – v 28. min. sa po štandardnej situácii lopta odrazila ku Cingelovi, ktorý dal síce strele poriadnu razanciu, ale nie smer. Na opačnej strane sa medzi tri žrde nevošla Zavadzanova hlavička. V 33. min. prvý raz ukázal svoju útočnú aktivitu Iheme, ale obe jeho strely obrana hostí zblokovala.

Druhý polčas odštartovala zblokovaná strela Gamboša, z ktorej domáci vyťažili aspoň rohový kop. Po ňom sa mohli radovať z gólu, lenže po Riškovom hlavičkovom predĺžení nestihol Iheme vložiť do lopty pred prázdnou bránou nohu. V 53. min. prenikol po ľavej strane Ma. Predajniansky a včas vybehnuvší Letko musel proti najväčšej šanci zápasu pohotovo zasiahnuť.

Po hodine hry domáci tréner Vágner musel nútene striedať mladého F. Bučeka, ale africké duo Sibanda – Iheme nedostalo priestor na spoluprácu, keďže druhého menovaného hneď vzápätí vymenil na ihrisku Svorada. V 66. min. sa po rohovom kope znenazdajky ocitol v šanci Horniak, ale zblízka poslal loptu do nebies.

S blížiacim sa záverom stretnutia sa domáci pokúšali o streľbu zdiaľky – v 72. min. mieril Brezničan vedľa brány a o tri minúty po Svoradovom centri do šestnástky a Sibandovom priťuknutí letel aj Kopišov volej vedľa ľavej žrde hosťujúcej brány. Záver zápasu bol už zo strany domáceho tímu kŕčovitý, ale predsa len mohol vyhrať, keby Svorada v 90. min. lepšie zužitkoval chybnú rozohrávku hostí. Jeho slabučkú strelu však D. Benkó bez problémov kryl. Na druhej strane si Letko poradil s priamym kopom Kubalu a súperi sa tak rozišli zmierlivo. Púchovské po- stupové ambície pomaly slabnú – na Komárno stráca MŠK už deväť bodov.

KOMÁRNO – BELUŠA 2:1 (1:1)
Góly: 10. Militosjan – 1:0, 23. Mišutka – 1:1, 70. Čtvrtníček (11 m) – 2:1. Pred 270 divákmi rozhodoval Gašparovič, ŽK: Zápotoka, Mujkoš.

V belušskej zostave chýbal najlepší strelec mužstva Gorelka, ktorý proti Púchovu videl piatu žltú kartu v sezóne a musel tak nútene oddychovať. Komárno sa rýchlo ujalo vedenia, v 10. min. potrestal Vavríkovu chybu Militosjan – 1:0. Odpoveď Beluše prišla však onedlho – Novisedlák zahrával v 23. min. priamy kop a centrovanú loptu poslal do siete Mišutka – 1:1. Komárno chcelo čo najskôr získať späť vedenie, Bilykovu strelu ale brankár Ciesar vyrazil a gól nepriniesla ani séria rohových kopov v závere prvého polčasu.

Aj po prestávke pokračoval domáci celok v tlaku, šance si postupne vypracovali Bilyk, Militosjan i Štrbák, ale Ciesar v belušskej bráne predvádzal výborné zákroky. V 70. min. prišiel rozhodujúci okamih zápasu a v jeho hlavnej úlohe sa ocitol rozhodca Gašparovič. Ten sa totiž po dlhšom váhaní rozhodol ukázať na biely bod a Čtvrtníček šancou rozhodnúť zápas nepohrdol. Brankár Ciesar síce smer jeho strely vystihol, ale na loptu nedosiahol. Komárno už tesné víťazstvo ubránilo a po Lednických Rovniach a Púchove naplno bodovalo aj proti Beluši.

LEDNICKÉ ROVNE – NEDED 0:0
Pred 150 divákmi rozhodovala Matulová, ŽK: Taiwo, Královič, Bakuš.

Rado Varga

Diskusia: 7
  1. Šimáček hovorí

Už ide futbal dole vodou. Raníkova neschopnosť sa už začína prejavovať. Nakúpia tri posily a z toho prvé tri jarné kolá ani jedna posila nehrala v základnej zostave. Tomu sa povie trefa do čierneho:)))) Kto mohol takého neschopného človeka vymenovať do takej funkcie. To už z nás chcú robiť debilov???
    Kto toto rozkrádanie mestských peňazí zastaví???
    Ľudia to ste už fakt všetci slepí???

2. Juro hovorí

Raník nie je neschopný, je chytrý. Berie slušný plat za nič. Každý deň sedí na plavárni v cukrárni 2-3 hodinky. Pohoda, klídek, tabáček.