V jarnom rybolove si zasúťažili dospelí aj deti

0 65

Ako každý rok, aj teraz na jar pripravila Miestna organizácia Slovenského rybárskeho zväzu preteky pre dospelých. Tento rok sa po dlhšej dobe poriadali preteky na štrkoviskách v Lednických Rovniach na počesť bývalého hospodára rybníkov Milana Durčíka.

Prvé preteky, ktoré sa konali v nedeľu 7. mája, boli určené pre všetkých rybárov, teda aj z iných organizácií. Druhý dvojdňový pretek, konaný cez víkend 13 a 14. mája, už bol určený len pre domácich Púchovčanov. Po záplavách, ktoré zastihli aj naše okolie, sa ešte cez týždeň rozhodovalo, či preteky vlastne budú v Lednických Rovniach, alebo sa bude hľadať náhradný revír. Nakoniec však voda trocha opadla a aj keď stav nebol ideálny, chalanom z Lednických Rovní sa trať podarilo pripraviť pre takmer 200 rybárov, ktorí si mohli miesto na rybolov vybrať podla vlastného uváženia.

Počasie nebolo ideálne a podpísalo sa pod aktivitu rýb a viacero rybárov odchádzalo bez záberu, no predsa len sa niektorým darilo a mohli sa pochváliť úlovkami kaprov či karasov. Súťažilo sa ako vždy na jar o najťažšieho kapra a samozrejme nechýbala bohatá tombola, ktorú si mohli kúpiť aj nerybári , ktorí prišli pozrieť na pretek. Lákavá bola hlavne prvá cena,ktorou bol značkový televízor.

Súťaž o najťažšieho kapra vyhral nakoniec František Ondruš,ktorému sa podarilo uloviť kapra o dlžke 61 cm a váhe 3,68 kg. Ceny za druhé miesto si vybojoval Jaroslav Dorotčin za kapra o dlžke 53 cm a váhe 2,61 kg a bronz sa ušiel Adriánovi Levkovi za kapra o dlžke 48 cm a váhe 2,49 kg. Ceny boli určené ešte aj za 4. a 5. miesto, kde len tesne zaostali štvrtý Tomáš Levko s kaprom 51 cm a váhe 2,46 kg a piaty Martin Uškovič s kaprom o váhe 53 cm a váhe 2,45 kg.

Budúcoročné jarné preteky by sa podla dohody členov Výboru MO mali konať na štrkoviskách Odhánky a pretek bude na počesť dlhoročného hospodára tohto revíru Jozefa Kalmu. Jesenné preteky Memoriál Petra Cipku budú ako obvykle na VN Ihrište.

DETSKÉ RYBÁRSKE PRETEKY
O deň neskôr 8. mája sa na Odhánkach konali preteky aj našich ratolestí. Odhánky tiež pred týždňom zaplavila kalamitná voda, tak bolo otázne, či sa vôbec bude chytať. Nakoniec však voda klesla a takmer 90 detí sa mohlo venovať svojej záľube. Pred pretekom im boli odovzdané rybárske doklady a deti sa mohli venovať lovu.

Ryby na rozdiel od preteku dospelých boli pri chuti a deti sa mohli pochváliť úlovkami kaprov či bielej ryby. Súťažilo sa v dvoch kategóriach. V kategórii od 6 do 10 rokov sa najviac darilo Matúšovi Majeríkovi, pred Denisom Dorotčinom a Jankom Jakubíkom.

V kategórii do 14 rokov vyhral Michal Bušík pred druhým Adrianom Mičudom a bronz si odniesol Patrik Gerhardt. Najväčšiu rybu, a to kapra 52 cm sa podarilo uloviť Adamovi Češkovi a najlepšie dievča na pretekoch bola Simonka Luhová. Deti boli po preteku odmenené množstvom cien a samozrejme balíčkami sladkostí.