V „mogoňskom“ derby remíza, Beluša vypadáva z III. ligy

0 42

Keď koncom apríla futbalisti Beluše zvíťazili v okresnom derby na horúcej pôde Lednických Rovní 2:1, zdalo sa, že so záchranou III. futbalovej ligy aj pre budúcu sezónu nebudú mať problémy. Zvlášť, keď v ďalšom kole rozstrieľali slabučké Topoľčany 5:1 a bodovali aj v ďalších zápasoch. Lenže z posledných troch stretnutiach nezískali Belušania ani bod a v tabuľke sa okolo nich pre- hnala Nemšová aj s Veľkými Ludincami. V sobotu predpoludním tak čakal na Belušu zápas pravdy s Nemšovou, ktorá však využila domáce prostredie, zvíťazila 3:1 a poslala svojho súpera po dvoch treťoligových sezónach o súťaž nižšie. Po dlhých rokoch sa hralo „mogoňské“ derby v Považskej Bystrici, kde nastúpil Púchov a sériu bez prehry si po remíze 1:1 predĺžil už na šesť zápasov. Do vedenia išli Púchovčania vďaka neomylnému exekútorovi pokutových kopov Františkovi Brezničanovi, ale zakrátko vyrovnal najlepší domáci strelec Lukáš Slávik a do konca zápasu sa už stav nezmenil. So sezónou sa púchovskí futbalisti rozlúčia už v stredu 13. júna, keď v predohrávke záverečného 34. kola nastúpia proti Prievidzi a pokúsia sa ešte zabojovať o konečnú deviatu priečku. Marek Gajdošík sa určite posnaží vylepšiť svoje strelec- ké konto a získať tak honor najlepšieho kanoniera súťaže. Aktuálne má na konte 24 gólov a reálne ho môže ohroziť len Matej Gorelka z Beluše, ktorý na druhom mieste strelil o tri góly menej.

BORČICE – PÚCHOV 1:1 (1:1)
Góly: 29. F. Brezničan (11 m) – 0:1, 34. L. Slávik – 1:1. Pred 250 divákmi rozhodoval O. Kozolka, ŽK: J. Bobot.

Na jeseň Púchov podľahol doma Borčiciam 1:2, ale to sa ešte v borčickom futbale točili peniaze Antona Fabuša. Zimná prestávka všetko zmenila, Borčice sa dohodli na fúzii s piatoligovou Považskou Bystricou, a tak sme po dlhých rokoch boli opäť svedkami regionálneho derby medzi dvomi okresnými mestami nad Váhom. Osobitý náboj dala stretnutiu skutočnosť, že na domácej lavičke sedel dlhoročný tréner Púchova Jaroslav Vágner. Jeho náprotivok Eduard Pagáč sa musel zaobísť bez Vanáka, za ktorého na kraji obrany zaskakoval Lipták.

Púchovský kapitán František Brezničan prijíma gratulácie po ďalšom premenenom pokutovom kope. Bol to už jeho deviaty presný zásah v sezóne.

V úvode zápasu boli aktívnejší hostia – dve strely Valašíka síce leteli vedľa, ale potom Bobota v domácej bráne vystrašil práve Valašíkov center, keď loptu musel vyškriabať spod brvna na rohový kop. V 9. min. mali šancu aj domáci, keď Petruš centrovanou loptu našiel voľného Zube- ka, lenže ten volejové zakončenie nezvládol. V 21. min. už situácia pred púchovskou bránou volala po góle – hosťujúca obrana len tieňovo bránila Slávika, ktorý však prestrelil Pilného bránu.

O sedem minút napriahol spoza šestnástky Masaryk, lopta sa síce obtrela o žrď, ale z vonkajšej strany. Hneď z protiútoku prenikol do šestnástky Gajdošík, po jeho strete s brankárom Bobotom ukázal rozhodca Kozolka na biely bod a tradičný exekútor jedenástok Brezničan sa ani tentoraz nepomýlil – 0:1. Domáci nečakali na vyrovnanie dlho – o štyri minúty si najlepší borčický kanonier Slávik poradil s dvojicou Kopiš – Riška a „obaľovačkou“ nedal Pilnému šancu – 1:1. V nadstavenom čase prvého polčasu ešte pohrozil nepríjemnou strelou z pravej strany Masaryk, ale Pilný si dal pozor.

Druhý polčas svojou úrovňou zaostal za prvou polovicou zápasu. Šancí bolo ako šafránu, v 61. min. strieľal spoza šestnástky Pilát, ale iba tesne nad brvno. V 75. min. zahrával z 35 metrov priamy kop Slávik, dobre mieril k žrdi, ale aj P. Pilný bol pri nej včas. O dve minúty spálil obrovskú šancu na víťazný gól D. Pilný, keď si výborne nabehol na mäkučký center Liptáka, ale zblízka napálil loptu len do Bobota. V poslednej minúte sa vyznamenal púchovský brankár P. Pilný, keď zachránil remízu po gólovej hlavičke Zubeka.

NEMŠOVÁ – BELUŠA 3:1 (0:0)
Góly: 49. M. Svorada – 1:0, 58. R. Šiko – 2:0, 75. B. Ďuriš – 2:1, 76. M. Svorada – 3:1. Pred 100 divákmi rozhodoval P. Patrovič, ŽK: R. Šiko, M. Beňo – E. Novisedlák.

TOPOĽČANY – LEDNICKÉ ROVNE 0:6 (0:3)
Góly: 15. M. Živčic – 0:1, 36. S. Detko – 0:2, 43. M. Krištof – 0:3, 70. M. Živčic – 0:4, 71. P. Poláček – 0:5, 78. T. Púček – 0:6. Pred 100 divákmi rozhodoval P. Papuča, ŽK: P. Korman.