V okresnom derby čarovali brankári a vyhrali Lednické Rovne

0 34

Domáce prostredie v tejto sezóne futbalistom MŠK Púchov príliš nesvedčí – po remíze s Belušou a dvoch prehrách s Borčicami a Novými Zámkami utrpeli tretiu domácu porážku v okresnom derby s Lednickými Rovňami. Zápas priniesol množstvo šancí, ale aj výborných zákrokov brankárov Roberta Bačíka a Petra Pilného. Spokojnejší však bol po zápase hosťujúci brankár, keďže inkasoval iba z kopačky najlepšieho strelca súťaže Mareka Gajdošíka, a to až v závere zápasu, kedy už Púchovčanom na vyrovnanie nezostalo veľa času. Po rekordnom víťazstve 8:0 v Topoľčanoch si brúsili zuby na ďalšiu výhru Belušania, lenže po hodoch prišlo obligátne bolenie brucha, o ktoré sa dvomi gólmi postaral Šimon Herceg zo Šale. Naopak druhé víťazstvo po sebe dosiahli Horovce hrajúce pod hlavičkou Nemšovej a podobne ako pred týždňom o ňom rozhodol Kingsley Iheme.

VÝSLEDKY 10. KOLA:

PÚCHOV – LEDNICKÉ ROVNE 1:2 (0:1)
Góly: 35. S. Detko – 0:1, 52. Ľ. Chmelík – 0:2, 86. M. Gajdošík – 1:2. Pred 250 divákmi rozhodoval L. Pecek, ŽK: M. Zavadzan – Ľ. Híreš, T. Púček.

Okresné derby hlavne v prvom polčase prinieslo množstvo šancí, ale obaja brankári sa doslova pre- konávali. V 4. min. ešte hosťujúci Bačík nemusel zasahovať po hlavičke Kopiša, ktorý si dobre nabehol na Pilátov center, ale loptu poslal tesne vedľa brány. Hostia pohrozili hneď z prvej svojej šance – v 14. min. si pomedzi domácich obrancov našiel cestu do pokutového územia Buček, zvolil prízemnú strelu po pravej ruke Pilného, lenže púchovský brankár jeho myšlienku včas prečítal a loptu vytlačil na rohový kop.

Radosť hráčov Led- nických Rovní po vedúcom góle – Peter Lipták s Michalom Bučekom gratulujú úspešnému strelcovi Stanislavovi Detkovi (na snímke uprostred).

V 25. min. Lipták so šťastím prešiel cez dvojicu púchovských hráčov, odrazená lopta mu zostala na kopačke, ale technický lob nemal správny smer. Hneď z protiútoku mohol svoje tohtosezónne gólové konto zaokrúhliť na desiatku najlepší strelec súťaže Gajdošík, no Bačík bol proti. V 28. min. domáci brankár Pilný najprv úspešne čelil tečovanej strele Krištofa a vzápätí si poradil aj s pokusom Detka. V 32. min. predviedol zákrok zápasu Bačík – po Gajdošíkovom centri a Hrnkovej hlavičke sa bleskurýchlo hodil k žrdi, aby na poslednú chvíľu odvrátil istý gól.

Ten padol o dve minúty na opačnej strane – domáci sa až príliš sústredili na dôsledky osobného súboja medzi Zavadzanom a Chmelíkom, po ktorom obaja hráči zostali ležať na zemi, hra však pokračovala ďalej a Detko krížnou prízemnou strelou otvoril skóre – 0:1. O dve minúty bol úspešný strelec pri zrode rýchlej akcie, v ktorej pokračoval Pišta, ale jeho center nenašiel na hranici malého vápna dobre postaveného Bučeka. Na druhej strane naďalej čaroval Bačík – v 39. min. zoči-voči nemu neuspel Gajdošík.

Druhý polčas otvorila Bučekova hlavička po Liptákovom centri, ale lopta smerovala priamo na Pilného. V 52. min. strelili viedli Lednické Rovne už dvojgólovým rozdielom – Pilný dokázal loptu po Bučekovej strele vyraziť len pred seba a dobiehajúci Chmelík pohodlne skóroval – 0:2. V 71. min. potiahol loptu po pravej strane až do šestnástky Haviar, nasledoval Pilátov center a nepresná hlavička Hrnka. Domáci vrhli všetky sily do útoku, na trávnik vybehli aj útočne naladení Kvaššay s Gáboríkom, ale tlak vyústil len do korigujúceho gólu Gajdošíka štyri minúty pred koncom. Hostia už taktickou hrou a striedaniami tesný náskok uhájili a pripravili tak svojmu rivalovi už tretiu domácu prehru v sezóne.

NEMŠOVÁ (HOROVCE) – NITRA B 1:0 (0:0)
Gól: 80. K. Iheme – 1:0. Pred 150 divákmi rozhodoval M. Bezák, ŽK: A. Dunda.

BELUŠA – ŠAĽA 0:2 (0:2)
Góly: 16. Š. Herceg – 0:1, 18. Š. Herceg – 0:2. Pred 150 divákmi rozhodoval A. Gádoši, ŽK: B. Ďuriš, M. Hrenák, M. Gorelka, I. Jurga – M. Kudry, Š. Herceg, B. Masár, M. Braun.